September 2020

Zahájenie školského roka

Začiatok školského rok 2020/ 2021 bol poznačený pandémiou ochorenia COVID 19, podobne ako to bolo v druhom polroku vlaňajšieho školského roka.

Žiaci prichádzali do budovy školy s rúškami cez „ranný filter“, s vyplneným zdravotným dotazníkom a vyhlásením o bezinfekčnosti. V triedach ich privítali triedne p. učiteľky a spolu s nimi sa presunuli do farskej záhrady, kde sa zúčastnili svätej omše, ktorú celebroval Mons. Ján Duda. Po príchode do svojich tried si žiaci prostredníctvom školského rozhlasu vypočuli slávnostný príhovor pani riaditeľky PaedDr. Gabriely Tomáňovej. Žiaci boli tiež poučení o BOZP, aby chránili svoje zdravie, zdravie svojich spolužiakov a zamestnancov školy.

Tento deň bol pamätný aj pre prvákov. O ich slávnostné privítanie sa postarala ich triedna pani učiteľka Mgr. Ľudmila Balážová.

Všetkým žiakom a zamestnancom prajeme pohodový, úspešný, no hlavne zdravý školský rok.

Mgr. Anna Potocká

Európsky týždeň športu

„Šport je aktivita, ktorá spája ľudí bez ohľadu na ich zázemie“.

Európsky týždeň športu sa koná každoročne a nabáda ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu životnému štýlu. Tento rok vzhľadom na celosvetovú pandémiu, kládol vyšší dôraz dôležitosti pohybu na fyzické aj duševné zdravie.

Európsky týždeň športu je iniciatívou Európskej komisie na podporu športu a fyzickej aktivity v celej Európe. Tento rok sa konal 6. ročník. Hlavnou témou kampane naďalej ostal „#BeActive“, ktorá mala nabádať k pohybu a zdravému životnému štýlu celoročne.

Našou úlohou bolo počas hodín telesnej a športovej výchovy zahrať sa rôzne netradičné športy, aktivity a hry. Tento rok to boli: paličkovaná, krstiny, športové rande, mickey mouse, štáty a iné. Veľmi ma teší, že našim žiakom sa tento týždeň dostal už do povedomia a sami si vymýšľali a vyberali hry a aktivity, ktoré sme spolu absolvovali a zahrali sa.

PaedDr. Elena Vrábľová

V septembri oslavujeme Európsky deň jazykov

Európsky deň jazykov sa oslavuje každoročne 26. 9. už od roku 2001. Žiaci II. stupňa si potrebu učenia sa jazykov pripomenuli aj tento rok rôznymi aktivitami pripravenými v anglickom a slovenskom jazyku. Deviataci sa nám prihovorili prostredníctvom školského rozhlasu. Rozhlasovou reláciou oboznámili žiakov s hlavným posolstvom dňa a inými zaujímavými informáciami týkajúcich sa jazykov. Kvôli dodržiavaniu protiepidemických opatrení a odporúčaní pripravené aktivity pokračovali v jednotlivých triedach. Žiaci spoznávali anglicky hovoriace krajiny, zdolávali náročné jazykové výzvy a zahrali sa na tajného agenta/ku. Popasovali sa s rozlúštením misie a v tajničke sa im podarilo zo 43 jazykov rozoznať názvy aspoň niektorých jazykov. Starší žiaci mali možnosť otestovať si svoje vedomosti v kvíze s jazykovou tematikou.

Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť, pomoc pri príprave, kreativitu pri realizácii a plnení náročných úloh.

Mgr. Daňková Lenka

Svetový deň mlieka v školách

30. septembra, sme si aj my pripomenuli Svetový deň mlieka v školách. Rozhlasová relácia o mlieku, jeho význame a o zaujímavostiach, ktoré s mliekom súvisia, celej škole pripomenula, aký dôležitý a nezastupiteľný význam má konzumácia mlieka v školách pre zdravý vývin detí a žiakov.

Nezabudli sme ani na zdravú mliečnu desiatu - mliečko, syry, korbáčiky, parenice, jogurty. Žiaci, ktorí sa do aktivity Svetový deň mlieka zapojili, boli odmenení pamätným diplomom. Okrem toho tí, ktorí chceli vyjadriť podporu konzumácii mlieka, si v tento deň obliekli biele tričká.

Ing. Jana Pavčová