December 2015

Červená stužka

Červené stužky sú symbolom a názvom celoslovenskej kampane boja proti AIDS, ktorá je pod záštitou Dr. Dariny Sedlákovej, MPH, riaditeľky Kancelárie WHO na Slovensku a s podporou Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR(v rámci rozvojového projektu „Zdravie a bezpečnosť v školách 2015“). Kampaň sa uskutočňuje pod odbornou garanciou viacerých odborných pracovísk na Slovensku a v zahraničí. AIDS je celosvetový problém, ktorý sa dotýka aj Slovenska a každého jedného z nás. 1. decembra 2015 – na Svetový deň boja proti AIDS sa aj naša škola zapojila do tejto kampane a to vytvorením „Živej červenej stužky“.

PaeDdr. Elena Vrábľová

Návšteva Mikuláša

7. decembra navštívil našich žiakov Mikuláš v sprievode dvoch pomocníkov. Porozprával im o živote sv. Mikuláša aj o vzniku tohto sviatku. Žiaci si pre neho pripravili krásne piesne a básne. Mikuláš ich za ne obdaroval sladkými balíčkami. Svojou návštevou príjemne ovplyvnil predvianočnú atmosféru v našej škole.

Mgr. Balážová

Vianočná besiedka 2015

Koncom decembra sa už tradične uskutočnila na našej škole vianočná besiedka. Predprázdninové pondelkové popoludnie bolo venované predovšetkým rodičom a ostatným rodinným príslušníkom žiakov prvého až štvrtého ročníka. Besiedka bola zameraná na tému ľudových predvianočných zvykov, ktoré nám úžasne predviedli deti prvého stupňa, pod vedením ich pani učiteliek. Po vystúpení žiakov sa mohli všetci ponúknuť výborným vianočným punčom a podporiť našu školu zakúpením vianočných ikebán či iných ozdôb.

Posledný deň pred vianočnými prázdninami sa uskutočnila besiedka pre všetkých žiakov našej školy. Žiaci z každej triedy si pripravili krásne a aj zábavné vystúpenia, po ktorých nasledovala na hlavnej chodbe diskotéka, ktorú žiaci veľmi ocenili a zabavili sa.

V príjemnej predvianočnej nálade sme sa všetci rozlúčili a popriali si krásne a radostné prežitie vianočných sviatkov.

Mgr. F. Kasanová