Máj 2014

Výtvarná súťaž Gorazdovo Námestovo

Naši žiaci 8. a 9. ročníka sa zapojili do výtvarnej súťaže, ktorá je zameraná na výtvarné stvárňovanie našich národných dejín, ktorých korene spadajú do obdobia života a pôsobenia nášho prvoučiteľa a svätca Gorazda, byzantských vierozvestcov sv. Cyrila a Metoda - apoštolov Slovanov, obdobia Veľkej Moravy s jej panovníkmi až po súčasnosť.

Vyberáme najzaujímavejšie:

Ľ. Kamasová

Noc nezabudnuteľných zážitkov

Konečne nastal 16.máj 19,00 hod. a deti I. stupňa s radosťou a plní očakávania prichádzali do školy, kde ich už čakali ich pani učiteľky. V triedach sa rozložili spacáky, karimatky, jedlo a hry. Aj keď sme pre nepriaznivé počasie nemohli opekať, užili sme si veľa zábavy. Nadšenci MS v hokeji hneď začali na veľkoplošnej obrazovke v I. triede povzbudzovať našich hokejistov proti Kanade. V II. triede sa v tanečnom rytme konala diskotéka za svetiel disko gule. V III. triede súťažili dvojice na Xboxe a v IV. triede sa maľovalo na tvár, hrali spoločenské hry a robili podložky pod poháriky zo zažehľovacích korálok. Veľké derby sa odohralo na chodbe vo vzdušnom hokeji a kalčete. Keď nastala poriadna tma, všade sa zhaslo a mohla začať nočná hra v hľadaní pokladu a riešení tajničky. Po nájdení pokladu sme sa začali pomaly ukladať na nočný spánok. V triedach sme si pozreli rozprávky na dobrú noc, čítali strašidelné príbehy, porozprávali sa a zaspali. Ráno sme upratali triedy a pobalili sa. Unavení, nevyspatí ale šťastní a plní zážitkov sme sa rozišli domov.
Mgr. Kubošová Zuzana

Prírodovedná výprava s Lienkou Školienkou II.

21. mája 2014 pokračovala prírodovedná výprava s Lienkou Školienkou s deťmi z MŠ Dlhá nad Oravou a MŠ Sedliacka Dubová. Pani učiteľky spolu s deťmi pripravili škôlkarom príjemné dopoludnie, kde sa pri rôznych zaujímavých aktivitách navzájom spoznávali. Spoločne si kreslili, vypracovávali pracovné listy, hrali, lepili a zábavnou formou získavali nové poznatky.

Tieto aktivity sme sa rozhodli realizovať aj preto, že sme spádová škola a do I. ročníka prichádzajú škôlkari z rôznych MŠ. Takýmto spôsobom im chceme uľahčiť prechod na ZŠ.

Keďže si uvedomujeme, že aj spolupráca s rodičmi je dôležitá, tak sme na vyhodnotenie tejto akcie pozvali aj ich. V priateľskej a príjemnej atmosfére si pozreli filmový zostrih z dopoludnia a za ich prítomnosti a podpory bol deťom udelený titul „ Mladý výskumník.“

Dúfame a tešíme sa, že spolupráca bude aj naďalej pokračovať.

Mgr. Kubošová Zuzana

Exkurzia

Na hodinách občianskej náuky sme sa učili o svojej obci, o svojom regióne a kraji. Učili sme sa o kultúrnych, prírodných a historických pamiatkach a o osobnostiach nášho regiónu. Koniec školského roka sme zavŕšili exkurziou a deti si vybrali (keďže to bolo v termíne hraničnom s dňom detí) Rozprávkový hrad v Oravskom Podzámku. Bolo to spojenie historickej pamiatky s rozprávkami, čo šiestakov veľmi bavilo a nachvíľu sa opäť stali deťmi a ocitli sa v rozprávke 1000 a 1 noci. Na hrade sa odohrali 3 rozprávky a úlohou žiakov bolo splniť jednotlivé úlohy a tak nakoniec zachrániť Šeherezádu pred nešťastným osudom. Išlo o tieto rozprávky: Aladinova zázračná lampa, O ebenovom koni, Alibaba a 4O lúpežníkov.
PaedDr. Elena Vrábľová