September 2006

Vitajte medzi nami prváčikovia!

Konferencia "Informatika v škole a v praxi"

11. - 13. septembra 2006 Katedra informatiky Pedagogickej fakulty Katolíckej univerzity v Ružomberku organizovala 2. ročník konferecie "Informatika v škole a v praxi". Boli prednesené príspevky v sekcii e-learning, programovanie, aplikovaná informatika, výučba a rôzne. Vysokej úrovni prednášok korunoval najmä úvodný príspevok Doc. RNDr. Jozefa Hvoreckého, CSc.: "Matematika nielen pre matematikov". V sekcii výučba odznel príspevok, reprezentujúci našu školu, v podaní PaedDr. Zuzany Pauchlyovej: "Robotické súťaže pre žiakov ZŠ".

Účastníci konferencie zažili zaujímavú exkurziu na Liptove, kde si prezreli priehradný múr Liptovskej Mary a kelské sídlo Havránok.