December 2006

Deň otvorených dverí

Už po druhýkrát sa otvorili brány našej školy pre všetkých tých, ktorí zatúžili opätovne si zasadnúť do školských lavíc. V rámci Dňa otvorených dverí mal možnosť ktokoľvek z rodičov či starých rodičov zúčastniť sa po celý deň vyučovania a sledovať vyučovací proces zblízka. Rodičia mali príležitosť porozprávať sa nielen s triednymi učiteľmi ale aj pani riaditeľkou pri malom občerstvení, ktoré pripravili žiačky z vyšších ročníkov. Najväčší záujem prejavili rodičia žiakov 1.-4.ročníka.

Mikuláš

6. decembra už od rána šumelo v našej škole ako v úli. Malí aj veľkí žiaci netrpezlivo čakali na príchod Mikuláša. A ten neprišiel sám. So sebou si doniesol aj pomocníkov - čerta a anjelikov, ktorí mu pomohli porozdávať plný kôš balíčkov.

Beseda s pracovníčkou Oravskej knižnice

Dňa 7. decembra sa v nových priestoroch knižnice uskutočnila beseda s pracovníčkou Oravskej knižnice pani M. Kazimírovou. Pre žiakov 3. a 4. ročníka si pripravila literárne pásmo o H. CH. Andersenovi. Deti sa oboznámili so životom a tvorbou známeho rozprávkara. Na záver si aj zasúťažili pri hádaní názvu jeho rozprávok. Žiaci 5. ročníka zas nazreli do sveta starovekých bájí. Dozvedeli sa rôzne zaujímavosti o známych bohoch, kráľovi Artušovi a jeho zázračnom meči. Beseda, ktorá sa deťom páčila, bola zaujímavým spestrením vyučovania.

Vianočný program

K tradíciam našej školy patrí príprava a realizácia vianočného programu. Dňa 20. decembra predviedli svoje umenie rodičom deti z materskej školy ako aj žiaci prvého i druhého stupňa základnej školy. Vytúpenie malo úspech i medzi žiakmi, ktorí ho mohli sledovať, ale i obohatiť v piatok pred krátkymi vianočnými prázdninami.