Október 2006

Výstavka jesenných plodov

Dňa 2. a 3. 10. 2006 sme vo vstupnej chodbe našej školy zhotovili výstavku jesenných plodov a zorganizovali sme súťaž o najväčšiu tekvicu. Pod vedením pani učiteľky Kubošovej, žiaci na krúžku umelecká činnosť zhotovili postavičky v tvare tekvičiek a tak dotvorili výstavku, ktorú pripravili žiaci ekologického krúžku pod vedením pani učiteľky Freierovej. Najviac tekvíc do súťaže priniesla pani učiteľka Balážová a zo žiakov Bernadetka Bielová.

Po vyhodnotení súťaže získal prvé miesto žiak prvého ročníka Roman Osadský, ktorý priniesol najväčšiu tekvicu zo všetkých.

Účelové cvičenie

10. októbra prebehla teoretická príprava účelového cvičenia a na druhý deň si žiaci mali možnosť overiť teóriu v praxi - správne nasadenie plynovej masky, práca s buzolou, hod na cieľ, či poskytovanie prvej pomoci.

Výchovný koncert

Neprešiel ešte ani celý rok a my sme mali možnosť privítať medzi nami hudobných umelcov z Bratislavy. Na celú hodinu sa naša telocvičňa zmenila na sálu plnú hudby a tanca. Výchovný koncert pod názvom "Melódie z Brodway" bol venovaný americkým muzikálom. Ukážky zo svetových muzikálov spievali vynikajúci umelci, no spoluúčinkujúcimi sa stali aj samotní žiaci, ktorí tancovali a hrali na rôznych hudobných nástrojoch.

Terénne cvičenie v Osádke

Dňa 20., 21. a 22. októbra 2006 sa 11 žiakov ekologického krúžku zúčastnilo pod vedením pani učiteľky Freierovej terénneho cvičenia na chate v Osádke.

Hlavným obsahom cvičenia bola tvorba herbárov, zbieranie prírodných materiálov na tvorbu paletiek, ktoré sme vystavili v stupnej chodbe základnej školy.

Okrem cvičenia zameraného na poznávanie rastlín sme robili i cvičenia na poznávanie živočíchov.

Okrem týchto aktivít sme cez voľný čas robili i ďalšie:

• vychádzka do neďalekého rekreačného strediska, kde sme si zahrali futbal a pohojdali sa
  • hrabanie lístia a šantenie v ňom
  • opekanie ...
A na záver sladká odmena v dolnokubínskej cukrárni.

Návšteva Hviezdoslavovho múzea a Oravskej galérie v Dolnom Kubíne

Žiaci 6.A dostali za víťazstvo v zbere papiera v minulom školskom roku "deň voľna". Po dlhších úvahách, ako tento deň stráviť, sa dohodli s triednou p. učiteľkou na exkurzii do Dolného Kubína.

Posledný októbrový deň šiestaci navštívili Hviezdoslavovo múzeum, kde videli a počuli zaujímavosti zo života veľkého slovenského umelca. V Oravskej galérií žiakov upútala stála expozícia, venovaná oravskému umeniu, obsahujúca diela z obdobia 15. storočia až podnes. Súčasná expozícia Kolčákovcov taktiež neostala bez povšimnutia. Samozrejme nesmela chýbať návšteva supermarketu a spiatočná cesta domov vláčikom.