Január 2007

Okresné kolá

V januári sa uskutočnilo okresné kolo v anglickom jazyku, ktorého sa zúčastnil Erik Skácal z 9.B a obsadil 5. miesto. V olympiáde z matematiky našu školu v Dolnom Kubíne reprezentoval Adam Gašper z 5. ročníka.

Rodičovské združenie

Hneď v januári sa pre rodičov žiakov 9. ročníkov uskutočnilo rodičovské združenie týkajúce sa informácií k rozmiestneniu žiakov na stredné školy. Na stretnutie prišli aj hostia z viacerých stredných škôl a rodičov informovali o možnostiach a podmienkach štúdia.

19. januára prebehlo rodičovské združenie pre všetky ostatné ročníky.

Súťaž o najkrajšiu detskú ilustráciu

V decembri bola na našej škole v rámci projektu "Elektronizácia a revitalizácia školských knižníc 2006" vyhlásená súťaž o najkrajšiu detskú ilustráciu. Nazbieralo sa viac ako dvesto fascinujúcich prác. Ilustrácie mohli hrdo zdobiť akúkoľvek knihu s rozprávkami, príbehmi alebo sci-fi námetmi. V užšom výbere bolo 10. januára 2007 vystavených na chodbe školy 48 ilustrácií z druhého stupňa a 37 z prvého stupňa. Morské panny, cisárov, strigôňov, princezné, drakov i mimozemšťanov obdivovali žiaci, ale i porota, ktorá nemala ľahkú prácu, pri výbere tých najkrajších ilustrácií. Šesťčlenná porota zložená zo žiakov i vyučujúcich, prideľovala body každej práci. Po sčítaní bodov bolo udelené nasledovné poradie:

1. stupeň

1. miesto: