Február 2006

Lyžiarsky výcvik

Vo februári mali žiaci 7. ročníkov možnosť absolvovať týždňový lyžiarsky výcvik. Pre nepojazdnosť vleku v Dlhej nad Oravou sa kurz uskutočnil v Krivej.

Geografická olympiáda

Dňa 14.02.2006 sa na Cirkevnej škole v Dolnom Kubíne konala geografická olympiáda. Zúčastnili sa jej štyria naši žiaci. Dvaja z nich boli úspešnými riešiteľmi. Boli to Karol Pauchly a Ondrej Suroviak zo 7.A triedy.

Biologická olympiáda

17.02.2006 sa v priestoroch CVČ Domček v Dolnom Kubíne konalo okresné kolo Biologickej olympiády C kategórie, ktorého sa zúčastnili žiačky 9. ročníka:
  • Katarína Janíková (1. miesto)
  • Anna Chmelárová (2. miesto)
  • Adriana Kaučiariková (3. miesto)
Všetky žiačky boli úspešnými riešiteľkami, obsadili 1., 2., a 3. miesto.

Monitor

7. februára všetci deviataci absolvovali celoštátny Monitor, ktorý prebehol bez najmenších problémov.

Zápis do 1. ročníka ZŠ

Už každoročne sa na začiatku kalendárneho roka koná zápis detí do 1. ročníka. Budúcich prváčikov netradične vítali víly a previedli ich svetom rozprávok. Pani učiteľky si hravou formou overili motorické a intelektuálne schopnosti detí.

Na nový šk. rok 2006/2007 sa zapísalo 22 detí, na ktoré sa už tešíme.

Karneval

Každoročne sa na škole organizuje karneval, kde majú žiaci možnosť preukázať svoju tvorivosť a fantáziu pri výrobe masky. Najlepšie masky boli ocenené. Zábava pokračovala diskotékou.

Kubínsky mikrofón

Dňa 28. februára sa konala v MsKS v Dolnom Kubíne súťaž Kubínsky mikrofón, ktorej sa zúčastnili žiaci z celého regiónu Oravy. Predsedníčkou poroty bola Eva Pribilincová, ktorá o sebe prezradila, že aj ona začínala kedysi práve v tejto súťaži. Dievčatá z našej školy sa v tvrdej konkurencii nestratili a dôstojne nás reprezentovali.