Marec 2024

Z rozprávky do rozprávky

Mesiac marec sme predovšetkým venovali knihám. V úvode miesiaca sme navštívili školskú knižnicu, kde deti spoznávali detskú literatúru a oboznamovali sa s knihami rôznych žánrov. Deti mali možnosť priniesť si svoju obľúbenú knižku a porozprávať o nej kamarátom. Dozvedeli sa veľa nových a pekných informácií o tom, čo sa v nich odohráva.

Našu škôlku navštívila „Červená Čiapočka“ a spoločne sme sa vydali na cestu rozprávkovým lesom. Prečítali sme si veľa známych rozprávok, naučili básne, vyskúšali si rolu hercov a pre malých divákov zahrali improvizované divadielko s maňuškami. Pomáhali plniť úlohy „Červenej Čiapočke“- skladali puzzle, počítali kvietky pre babičku, usporadúvali obrázky z príbehu. Deti prejavili radosť, ktorú bolo vidieť na ich rozžiarených očkách.

Naším cieľom bolo rozvíjať predčitateľskú gramotnosť, zaujať kladný vzťah ku knihám a motivovať ich k budúcemu čítaniu.

Katarína Matláková

Veľkonočné tvorivé dielne

,,Maľované vajíčko,
pekný božtek na líčko.
K tomu zdravia moc a moc
a veselá Veľká noc.“

Veľkonočné sviatky sú sviatky plné zvykov a tradícií, ktoré deti zoškôlky poznávali počas predveľkonočného týždňa a jednou z aktivít boliaj veľkonočné tvorivé dielne. Čo všetko dokážu šikovné ruky ukázali detiz triedy ,,Vrabčekov“ spolu so svojimi rodičmi na tvorivých dielňach dňa26. marca. Vo svojich milých výtvoroch využili rôzne techniky amateriál, ktorý sa premenil na veľkonočné dekorácie. Deti vyrábaliovečky, veľkonočné pozdravy, ktoré budú zdobiť domov starých rodičov a samozrejme vyzdobili papierové vajíčka i naozajstné kraslice. Zospoločných výtvorov sa veľmi tešili a výsledky kreativity si vystavili v šatni.

Ďakujeme všetkým, ktorí prišli a tešíme sa na ďalšie tvorivé stretnutie v našej materskej škole.

Anna Kramárová

Veľkonočné tvorivé dielne „Mravčeky“

„Šibi-ryby, mastné ryby,
kázal otec i mamička,
abys dala tri vajíčka,
jedno biele, druhé čierne,
a to tretie zafarbené“.

Sviatky blížiacej sa Veľkej noci sme si spoločne pripomenuli v našej triede nielen zvykmi a tradíciami, ale aj veľkonočnými tvorivými dielňami. Rôznou výtvarnou technikou si deti spolu so svojimi rodičmi vytvorili krásne sliepočky z látky, veľkonočných zajačikov z kartónov, farebné košíčky na vajíčka. Svoju fantáziu a tvorivosť prejavili pri maľovaní vyfúknutých vajíčok. Zo spoločných výtvorov sme si v duchu Veľkej noci vyzdobili triedu aj šatne. Okrem triedy sa pracovalo aj v dielni, kde tvorili hlavne oteckovia so svojimi deťmi. Vyrábali si meče, drevených zajačikov a ovečky. Chlapcom sa v dielni veľmi páčilo. Počas práce používali rukavice, ochranné okuliare a pracovali ako skutoční majstri. Finálne výrobky sú toho svedkom. Strávili sme príjemné popoludnie a všetci sme odchádzali s dobrým pocitom a zážitkami. Zároveň chcem poďakovať všetkým rodičom, ktorý si našli čas a prišli nám spríjemniť popoludnie v našej škôlke. Už teraz sa tešíme na ďalšie stretnutie.

Mária Jurigová