Február 2024

Karneval, huráá…

Dňa 8.2.2024 sa v našej MŠ uskutočnil detský karneval. Pani učiteľky už od rána vítali rôzne rozprávkové bytosti. Rodičia s deťmi ukázali svoju kreativitu a vymysleli naozaj krásne a originálne masky.

Začali sme promenádou masiek, kde sa nám každá maska predstavila. Nasledovala voľná tanečná zábava a neskôr sme prešli na pohybové a súťaživé hry. Každé dieťa bolo odmenené malým darčekom. A keďže fašiangy sú spojené s hojnosťou a dobrým jedlom, inak to nebola ani u nás! Na stole boli nachystané rôzne maškrty, na ktorých si deti pochutnali. Aby sme si pripomenuli aj ľudovú tradíciu, spoločne sme si zaspievali známu ľudovú pieseň ,,Fašiangy Turíce“ a vybrali sme sa na fašiangový pochod po celej škole. So školákmi sme si zaspievali a pani učiteľky vytancovali.

Karneval dopadol výborne, všetci si ho užili. Bolo veselo, bolo fajn! Vysmiatí, vytancovaní, unavení, ale nič to... O rok sa opäť tešíme znova, že sa aspoň na chvíľu prenesieme do sveta rozprávok, tanca a zábavy!

Karin Kocoňová

Divadelné predstavenie

V piatok 9.2. sa deti materskej školu spolu so žiakmi prvého stupňa zúčastnili divadelného predstavenia. Predstavenie sa uskutočnilo v kultúrnom dome. Divadlo Na hojdačke zo Žiliny deťom zahralo hru s environmentálnou tematikou Na Zemi je dobre. Predstavenie bolo interaktívne, deti príbeh prežívali a zapájali sa do deja. Striedali sa v ňom herecké a bábkové pasáže. Deti si spolu s hercami aj zaspievali, aj si zopakovali ako sa správať k prírode. Dvom bábkovým mimozemšťanom, ktorí havarovali na našej planéte, pomohli vytriediť odpad a prispeli k návratu na ich planétu. Deťom sa predstavenie páčilo a plné zážitkov odchádzali naspäť do školy.

Mgr. Katarína Orelová