September 2022

September v triede Chrobáčikov

Prázdniny sa skončili a triedy našej materskej školy sa opäť zaplnili. Pani učiteľky sa snažili pripraviť vo svojich triedach čo najkrajšie prostredie pre deti, kde strávený čas zanechá len pozitívne zážitky a spoznávanie sveta bude hrou a zábavou. A tak dňa 05. septembra 2022 sa škôlka mohla opäť otvoriť. Prvé dni v škôlke boli náročnou skúškou pre najmenších škôlkarov, ktorí k nám prišli prvýkrát. Ráno nechýbali ani slzičky pri lúčení s mamkou, či ockom, ale postupne už plač utíchol a vystriedal ho úsmev s očakávaním nového v nastávajúcom dni. Každý deň v škôlke je niečím iný, výnimočný, každý deň sa niečo nové dozvieme, či naučíme. Počas tohto mesiaca sme sa zoznámili so svojimi pani učiteľkami, s novými kamarátmi, zoznamovali s novým prostredím. Spoznali sme rôzne témy, básničky a pesničky. A tak sme si postupne zvykli na pobyt v materskej škole. Začali sme sa spolu spoznávať a tráviť krásne spoločné septembrové chvíle najmä vonku, lebo počasie nás k tomu priamo nabádalo. Deti trávili väčšinu času na školskom dvore, kde preliezky znovu ožili detským smiechom a radosťou. Prvý týždeň sme sa oboznámili s režimom a pravidlami v MŠ a jedným z pravidiel je, že sme všetci kamaráti a tak sme sa naučili veľmi peknú pieseň ,,Kamaráta mám“, ktorú si určite budeme spievať po celý školský rok. V jeden deň sme sa všetci premenili na chrobáčiky, vytvorili sme si chrobáčikove čelenky. Deti mali z toho veľkú radosť. Oslavovali sme Miškove meniny a Lukáškove narodeniny. Ich maminky nám pripravili zdravé maškrty na ktorých sme si všetci pochutnali. Počas témy ,,Cesta do MŠ“ sme si z drevených kociek stavili vlastnú cestičku a pomenúvali sme si budovy, ktoré môžeme vidieť v obci. Keďže nám začalo aj krásne obdobie JESEŇ, mali sme na školskom dvore a v okolí materskej školy množstvo podnetov na pozorovanie zmien v prírode/ v počasí, hry s listami, gaštanmi či hry s vetrom. Vymaľovali sme si jesenné listy a z obalov na vajíčka sme si vytvorili muchotrávky, ktoré nám budú zdobiť našu šatňu. Každý mesiac v MŠ je pre deti veľmi zaujímavý a plný dobrodružstiev, ktoré deti budú spoločne prežívať.

Pre deti to bude rozhodne ďalší krásny rok v škôlke.

Anna Kramárová