December 2021

Mikuláš v MŠ

Tak, ako po iné roky, aj tento rok deti očakávali príchod svätého Mikuláša. Celý týždeň sme sa pripravovali – vyzdobili sme priestory materskej školy, postavili stromček, nacvičili si piesne a básne. V pondelok 6. decembra sme sa zhromaždili v jednej triede, kde sme spolu čakali, či Mikuláš zavíta aj do našej materskej školy. Zrazu za dverami zazvonil zvonček a do triedy vstúpil Mikuláš v sprievode anjela. Čert ostal za dverami, pretože všetky deti boli celý rok poslušné a tak nemal koho zobať do vreca. Mikuláš pozdravil všetky deti a posadil sa na pripravenú stoličku ku stromčeku. Na privítanie zaspievali deti Mikulášovi spoločnú pieseň „Vitaj, vitaj Mikulášku, vitaj Mikuláš“. Mikuláš deti pochválil za ich krásny spev a obdaroval ich balíčkom plným sladkých dobrôt. Po rozdaní balíčkov a rozhovore sa deti s Mikulášom rozlúčili a na záver mu zarecitovali básničku. Ak budú deti dobré aj po ďalší rok, môžu sa opäť tešiť na túto vzácnu návštevu.

Mgr. Nikola Habláková

Vianočná besiedka

Vianoce. Sviatok, na ktorý sa tešia malé deti rovnako ako ich starí rodičia. Sú obdobím, ktoré hlása pokoj a mier. Sú opisované ako čarovné, rozprávkové a zázračné. V stredu 15. decembra nastal ten čarovný deň, kedy sme si urobili vianočné posedenie spojené s vianočnou besiedkou. Deti sa na tento deň poctivo pripravovali. K vianočnej atmosfére prispela aj vôňa punču, ktorý si deti urobili spolu s pani učiteľkami. Deti sa zmenili na snehové vločky, ktoré sa krásne vznášali pri tanci na pieseň „Padá sniežik padá“. Po tanci deti zarecitovali viacero básní, v ktorých zapriali k vianočným sviatkom. Zaspievali pieseň „Kúpil otec rybu“ a celý program ukončili piesňou „Vianočný hymnus“, ktorý spolu s pani učiteľkami sprevádzali hrou na hudobné nástroje. Veríme, že sme našim programom navodili vianočnú atmosféru v každej rodine.

Mgr. Nikola Habláková