Marec 2020

Koncert o ľudskom tele

Na koncert o ľudskom tele sme sa veľmi tešili. Po obede sme išli do školáckej triedy, kde sa učia tretiaci. Tam už čakali naši kamaráti zo školského klubu aj hudobník s pripravenými hudobnými nástrojmi a ďalšími pomôckami. Privítal nás, ako inak- piesňou. Medzi pesničkami o našom tele sa nás pýtal rôzne otázky – kostiach, svaloch, vnútornostiach aj o zmysloch, ktoré máme. Za správnu odpoveď nás obdaroval sladkou odmenou - cukríkom. Správne sme odpovedali nie len na jeho otázky o tele, ale aj o zdravej strave a na hudobné hádanky. Nakoniec sme si spoločne zaspievali a zatancovali a s veľkým potleskom rozlúčili.

Katarína Orelová

V školskej knižnici

Čo dokáže pohladiť detskú dušu? Mnohí z nás by odpovedali, že je to kniha. Len čo dieťa chytí knihu do rúk, prenesie sa do sveta fantázie a zároveň objavuje svet okolo nás. Aj naši škôlkari si s chuťou berú knihu do rúk a listujú v nej. Inak tomu nebolo ani pri návšteve školskej knižnice, kde mali možnosť zoznámiť sa s množstvom kníh rôznych žánrov. Zaujali ich najmä pekné ilustrácie a rozmanitý výber príbehov. Jeden príbeh "O troch prasiatkach" sme si priamo v školskej knižnici aj prečítali. Deťom sa návšteva páčila, tešili sa z množstva kníh na jednom mieste. Veríme, že ich záujem o knihy bude aj naďalej rásť, veď kniha ich bude sprevádzať po celý čas.

Mgr. Katarína Červeňová