Marec 2019

Marec - mesiac kníh

Mesiac marec spájame nielen s príchodom jari, ale i s knihami . V tomto mesiaci deti trávili veľa času v našom novom čitateľskom kútiku, kde si prezerali rozprávkové knihy o princeznách a taktiež náučne encyklopédie ... Mesiac marec sme ukončili súťažou v prednese básní, na ktorom sa zúčastnili hlavne staršie deti a predškoláci – trieda „Sovičiek“
Na 1. mieste sa umiestnila Alenka K.
2.miesto obsadili Peter K., Sárka F.
3. miesto Barborka M.

Na záver sme všetkých súťažiacich odmenili pamätným listom, diplomom a sladkou odmenou.

Katarína Ťapajnová

Beseda o včelách

Hneď ako sme sa dozvedeli, že starý otec našich dievčat Tamarky a Adrianky chová včely, zavolali sme ho do škôlky. Aby nám o nich porozprával. Hoci sprvu chvíľku váhal, či zvládne zaujať malé deti, pozvanie prijal. Prišiel “vyzbrojený” obrázkami, odevom, pomôckami aj včelými produktami. Deti ho počúvali so zatajeným dychom celý čas. Rozprával nám ako sa včely rodia a postupne sa z nich stávajú včielky čističky, kŕmičky, robotnice. O tom, ako majú v úli rozdelené úlohy. Opísal nám aké rôzne úle bývajú a akú starostlivosť včielky potrebujú. Kedy môže k včielkám prísť aj bez špeciálneho odevu a pokrývky hlavy a kedy je lepšie ich nechať na pokoji. Dozvedeli sme sa, že keď sa včielkam zoberie med, musí im na zimu miesto neho dať sirupová voda. Včelie produkty, ktoré so sebou doniesol, sme si mohli prezrieť, ochutnať a aj nechať  Také peľové gulôčky ešte nevideli ani pani učiteľky a vraj ich jedenie pomáha odstrániť alergiu na peľ! Chutia fajnovo.

Ďakujeme pánovi Kuklovi za skvelú besedu!

Mgr. Katarína Orelová