Jún 2015

Divadielko „ Psíčkovo“

Dňa 1.6.2015 si pre naše deti z MŠ v Dlhej nad Oravou herci z Prešova pripravili divadelné predstavenie pod názvom „ Psíčkovo“. Divadielko bolo zamerané na vyjadrenie súrodeneckých vzťahov, konflikty medzi súrodencami, poslušnosť detí a prístup rodičov k deťom. Herci zaujímavo riešili konflikty. Vystupovali: šteniatka Bodrík a fénka Amanda a ich kamarát. Predstavenie bolo príjemné a zároveň aj zábavné. Na záver predstavenia sme s deťmi odmenili hercov veľkým potleskom. Z predstavenia si deti odniesli ponaučenie a úsmev na tvári.

Seniori medzi deťmi

Dňa 2.6.2015 pri príležitosti Dňa detí nás seniori pozvali na ihrisko a prešli sme sa aj na Húšť na Agrodružstvo Dlhá nad Oravou. Tam na nás čakal pán Brienik, jeho manželka a ich koník menom Missi, na ktorom sa každé dieťa previezlo. Potom sme strávili čas s našimi seniormi v altánku pri futbalovom ihrisku, kde im deti zaspievali obľúbené pesničky „Pod horou“ , „Ženil sa komár“ atď. tu seniori ponúkli deti sladkým občerstvením.

Rozlúčka predškolákov s MŠ

Dňa 26.6.2015 v našej materskej škole sa uskutočnila slávnostná rozlúčka predškolákov a rodičov so svojimi pani učiteľkami. Slová z piesne „Ideme do škôlky naposledy“ vyvolali u prítomných pocity smútku a spomienok na prežité chvíle v materskej škole. Po slávnostnom odovzdaní Osvedčení o ukončení predprimárneho vzdelávania nasledovalo krájanie torty a veselá zábava s rodičmi. V závere rozlúčky pani učiteľky popriali každému predškolákovi veľa úspechov v škole.