December 2013

Mikuláš

V piatok 6. decembra 2013 zavítal do našej materskej školy Mikuláš. S Mikulášom na toto stretnutie prišili aj anjeli. Na začiatku besiedky deti potešili Mikuláša piesňou „Vitaj v našej škôlke“ a básňou „Čistím čižmičky“. K prehĺbeniu sviatočnej atmosféry prispel anjel svojou hrou na gitare a piesňou „Mikuláš“. Po spoločnom zaspievaní piesne a po rozprávaní príbehu o dobrých skutkoch sv. Mikuláša čakal deti balíček sladkostí. Mikuláš položil aj pod stromček plné vrece hračiek a vyzval deti ku peknej hre. Družná nálada sprevádzala všetkých po celý zvyšok sviatočného dňa.
Bc. Marta Strapcová

Pri stromčeku

V 20. decembra 2013 vládla v materskej škole pravá vianočná nálada Počas dopoludnia učiteľky spolu s deťmi svoju kreativita a zručnosť prejavili pri výzdobe priestorov materskej školy. Popoludní pri vysvietenom stromčeku predviedli škôlkari svojim príbuzným program s motívom blížiacich sa Vianoc. Koledy, piesne zaspievané "malými hviezdičkami" dojali nejedného rodiča. Staršie deti ukázali, aj disko-tanec „Hviezda“ a zahrali rozprávku o zvieratkách z lesa „Deduškova rukavička“ . Po programe si všetci prítomní zanôtili známu vianočnú pieseň „Dobrý pastier“. So želaním pekných sviatkov a do Nového roka 2014všetko najlepšie sme sa s dobrým pocitom rozlúčili.
Bc. Marta Strapcová