Január 2014

1 ročník

Dňa14.1.2014 predškoláci z MŠ navštívili svojich starších kamarátov v 1. ročníku, aby sa oboznámili so školským prostredím a prácou na vyučovaní. Pani učiteľka Mgr. Zuzana Kubošová so svojimi prvákmi s radosťou ukázali predškolákom , čo všetko sa už naučili, ako krásne vedia čítať, písať, počítať na interaktínej tabuli. Škôlkari darovali našim prvákom darčeky-záložky do knihy a už sa tešia ako opäť navštívia školu pri zápise do 1. triedy.
Bc. Marta Strapcová

Knižnica

V piatok 17.1.2014 sme sa rozhodli navštívíť školskú knižnicu - Domček plný kníh. Pretože naše deti majú ku knižkám veľmi blízko, každý deň im prečítame peknú rozprávku, či porozprávame príbeh. V knižnici na deti čakala pani Kazimírovou z Mestskej knižnice v Dolnom Kubíne. Na stole mala nachystané najnovšie knihy rôzneho literarneho žánru. Deti samozrejme najviac zaujali rozprávkové knihy - napr. “Päť chvostíkov”, kde deti maliza úlohu riešiť zvukové hádanky. Neodmysliteľnou súčasťou detskej knihy je ilustrácia, aj v 3D prevedení. Dobrá ilustrácia deti upútala a dúfame ,že prebudí v nich záujem knihu si poprezerať a  neskôr prečítať knihu.
Bc. Marta Strapcová