Jún 2016

Na Štrbskom plese

Prvá júnová sobota patrila nášmu výletu do Tatranského národného parku. Najprv osobný vlak , potom rýchlik a nakoniec „zubačka“ nás dopravili do Vysokých Tatier, do chráneného TANAP-u. Pozreli sme si tatranské končiare, pleso, Areál snov so skokanskými mostíkmi. Ako bonus boli pre nás aktivity pri príležitosti MDD, ktoré pripravila slovenská súkromná televízia. Deti si dosýta zasúťažili, získali autogramy a spoločné fotografie s mediálne známymi osobnosťami. Záver patril ukážkam činností policajných psov a koní. Už len kúpiť suveníry, posledný pohľad na tatranské štíty a ide sa domov. Vo vlaku sme si sľúbili, že sa do Tatier budúci rok vrátime.

Mgr. A. Potocká

Úprava chodníkov a zelených plôch

Posledné dni školského roka sa niesli v znamení upratovania. Žiaci druhého stupňa sa okrem čistenia tried venovali aj prácam v areáli školy. Piataci upravili skalku pred školou, žiaci 6. ročníka prekopali kvety a vyčistili zasiaty trávnik od burín, siedmaci upravili kanál, žiaci 8. ročníka vyčistili panely pod školou, deviataci vytrhali burinu zo škvarového ihriska a nakoniec pozametali cestu pred školou. Žiaci teda na prázdniny odišli s pocitom dobre vykonanej práce.