Január 2022

Prezentovanie projektov na hodine geografie na tému – Slovensko v čase.

Na hodine geografie sme spojili príjemné s užitočným a preniesli sme sa na chvíľu v čase. Spolu so žiakmi ôsmeho ročníka sme si počas tematickej hodiny priniesli množstvo ľudových predmetov, ktoré sa používali v minulosti a sú typické pre slovenský ľud. Žiaci prostredníctvom projektov predstavili a pripomenuli známe, i menej známe znaky našej kultúry z oblasti ľudovej tradície, sviatkov, ľudovej hudby, jedla, či architektúry.

Mgr. Dana Karetková

Polročné vysvedčenie

Posledný januárový deň, 31.1.2022, bol významnou udalosťou v živote všetkých školákov, zvlášť pre prvákov. Už od rána sa tešili na 4.hodinu, kedy sa budú môcť pozrieť na výsledky päťmesačného úsilia.

Ich očká prezrádzali, že sa tešia. Pani učiteľka ocenila ich snahu, pracovitosť a odvahu v každodenných pokrokoch. S radosťou sa ponáhľali domov ukázať ho svojím rodičom.

Veríme, že ich radosť a nadšenie bude pretrvávať nielen v druhom polroku, ale aj v ďalších rokoch.

Zaslúžený oddych čaká všetkých školákov v podobe polročných prázdnin 4.2.2022.

Mgr. Mária Maslíková