Apríl 2020

Zápis do 1. ročníka

V dňoch 16. a 17. apríla 2020 sa uskutočnil zápis detí do 1. ročníka na školský rok 2020/2021. V čase mimoriadnej situácie a platnosti preventívnych opatrení pred šírením koronavírusu sa uskutočnil zápis bez osobnej prítomosti detí. Rodičia doručili k zápisu len potrebné dokumenty: elektronickú prihlášku a žiadosť o prijatie do ZŠ.

Do 1. ročníka bolo zapísaných 19 detí, z toho 12 z Dlhej nad Oravou, 6 zo Sedliackej Dubovej a 1 z Krivej.

Mgr. M. Forgáčová

Koronavírus nás neodradil

Každoročne sa v našej škole koná množstvo zaujímavých a užitočných podujatí k sviatku Dňa Zeme, ktorý pripadá na 22. apríla. Tento rok bol však naozaj netradičný. Školské lavice zostali na dlhšiu dobu opustené, zvonček školy zostal mĺkvy. Koronavírus zamkol brány školy. Aj napriek tejto chmúrnej a neveselej nálade žiaci našej školy nezaháľajú. Okrem školských úloh a rôznych zaujímavých aktivít cez žiacke portály sa zapojili aj do akcie ku Dňu Zeme. Do podujatia sa mohol zapojiť každý žiak 2. stupňa.

Úloha znela tak, že každý sa dobrovoľne môže vybrať do svojho okolia, pohľadať a vziať odtiaľ aspoň jednu vec, ktorá do prírody nepatrí a nazýva sa odpad. S rúškami na tvári sa dobre poobzerali po okolí. Niekto išiel sám, niekto s rodičmi, niekto si so sebou zobral aj svojho štvornohého miláčika. V prírode sa našlo kadečo: plastová i sklenená fľaša, igelitová taška, kus lepenky, plastové vrece, topánka, stará pneumatika a veľa iných vecí.

Nájdený odpad žiaci odfotili, vzali domov a bezpečne zlikvidovali. Z fotografií vznikol fotoalbum, ktorý je prílohou nášho článku a v ktorom sa každý zapojený žiak nájde.

Všetkým, ktorí sa zúčastnili tohto podujatia patrí naše poďakovanie a veru aj planéta Zem by im určite poďakovala. A čo ostatní? Zem nás potrebuje každý deň, nielen 22. apríla, takže zapojiť sa môžete počas celého roka.

PaedDr. Anna Freierová