December 2016

Červená stužka

Červená stužka je medzinárodným symbolom solidarity s ľuďmi žijúcimi s HIV alebo AIDS. Je značkou pre upevňovanie povedomia o HIV a AIDS medzi ľuďmi. Na Medzinárodný deň HIV a AIDS, ktorý si pripomíname 1. decembra, si ľudia z celého sveta pripínajú červenú stužku. Naša škola si pripomína tento deň oblečením v červenej farbe a vytvorením „živej červenej stužky“.

PaedDr. Elena Vrábľová

Deň sv. Mikuláša

Ako každý rok, i tento nebol výnimkou. Od skorého rána 6. decembra, predovšetkým tí najmenší netrpezlivo očakávali tajomnú návštevu. Sv. Mikuláš naozaj prišiel a spolu so svojim sprievodom našich chlapcov navštívil škôlkarov i žiakov každej triedy, podelil sa s vľúdnym slovom a ako symbol svojho dobrého srdca deťom odovzdal balíček sladkého prekvapenia. Ďakujeme všetkým, ktorí ochotne a trpezlivo pomáhali pripraviť pokojný a radostný priebeh tohto dňa v škole.

Ľudmila Kamasová

Biomasa

Takýto názov mala odborná prednáška, ktorej sa zúčastnili žiaci 7. a 8. ročníka, v decembri. Zaujímavou formou získali informácie o tomto biologickom materiáli vhodnom na energetické využitie. Prednášku viedla Ing. Rendeková , zástupkyňa riaditeľa na Strednej odbornej škole lesníckej v Tvrdošíne.

Ing. Pavčová

Na skle maľované

9. decembra 2016 k nám zavítalo Divadlo bez opony z Banskej Bystrice s predstavením Na skle maľované.

V muzikáli ožila jánošíkovská tematika. Hlavná postava Jánošík - zbojník, ktorý bohatým bral a chudobným dával, sa predstavila so symbolickými postavami ľudových hier Anjelom a Čertom.

Spevohra obsahovala veľa vtipných scénok a najmä chytľavých pesničiek, ktoré boli známe našim žiakom aj pani učiteľkám. Aj keď iba v komornom prevedení, muzikál zožal úspech i na našej škole.

Mgr. M. Forgáčová

Vianočná besiedka

Už samotný nácvik programu na Vianočnú besiedku nesie v sebe to čaro prichádzajúcich sviatkov. Deti pristupujú k nácviku zodpovednejšie ako inokedy a rátajú dni, ktoré ešte ostávajú do Vianoc. Súčasťou je aj príprava pozvánok pre rodičov a starých rodičov, aby zažili tú sviatočnú atmosféru v škole. Besiedka sa už tradične uskutočňuje poobede pre rodinných príslušníkov a v posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami pre všetkých žiakov školy. Žiaci prvého stupňa sa predstavili s pásmom, kde anjeli s pomocou hviezdičiek otvárali dvere k Vianociam. Každé otvorené dvere uvádzali pestrý program jednotlivých ročníkov. Nechýbala scénka o zvieratkách, tri prasiatka si postavili tri stromčeky, pri ktorých zasahovali hasiči a anjel Gabriel so svojimi anjelmi zasnežili celú krajinu. Druhý stupeň sa predstavil vystúpeniami v podobe tancov a scénok. Príjemným spestrením obidvoch dní bolo podávanie ovocného vianočného punču.

Mgr. A. Potocká