Január 2017

Zimná turistická vychádzka

Členovia turistického krúžku si tento rok vyskúšali aj túru v zimných podmienkach.

7. ročník Zimného prechodu Dlhánskym chotárom bol na to vhodnou príležitosťou. Trasa dlhá štrnásť kilometrov preverila fyzické schopnosti mladých turistov. Cestu sme si spestrovali pozorovaním nádhernej zimnej scenérie a rozprávaním zážitkov. Ligotavý sneh, nespočetné množstvo zvieracích stôp v snehu a priateľská atmosféra nás sprevádzali počas celej akcie. Počas prestávky sme sa osviežili šiškami a čajom, nechýbali snehoví anjeli a hry v snehu. Po absolvovaní celej túry sme si posedeli pri chutnej kapustnici.

Mgr. A. Potocká

Lyžiarsky výcvik

Tento rok sa žiaci 7. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku, ktorý sa realizoval v lyžiarskom stredisku SKI UHLISKÁ Nižná. Žiaci boli rozdelení do skupín podľa svojich zručností. V predposledný deň sme lyžovali v maskách a tradične záver lyžiarskeho výcviku sa ukončil súťažou v slalome.

Kategória - lyžiar začiatočník:
1. miesto – Richard Matys

Kategória – „ide mi to“:
1. miesto – Aneta Daňková
2. miesto – Roman Chladný
3. miesto – Andrea Matisová

Kategória - lyžiar frajer:
1. miesto – Samuel Baláž
2. miesto – Simona Strežová
3. miesto – Michaela Maslová

Všetci žiaci boli odmenení diplomami.

PaedDr. Elena Vrábľová

Čítanie prvákom

Na konci januára prišli do prvej triedy starší spolužiaci: druháci, tretiaci, štvrtáci. Cieľom ich návštevy bolo prečítať prvákom príbehy z knihy Františka Nepila: Rozprávková zima. Prvákov čítanie spolužiakov veľmi zaujalo. Páčili sa im dobrodružné príbehy, ale zaujalo ich aj to, ako starší spolužiaci vedia čítať. Poďakovali sa im potleskom a peknými kresbami.

Mgr. M. Forgáčová

Stretnutie zástupcov stredných škôl s rodičmi deviatakov

Dňa 12. januára 2017 sa uskutočnilo pracovné stretnutie zástupcov okolitých stredných škôl s rodičmi žiakov, ktorí v školskom roku 2016/2017 končia deviaty ročník.

Cieľom stretnutia bolo oboznámiť rodičov s podmienkami prijatia na jednotlivé stredné školy, ako aj s novootvorenými odbormi v šk. roku 2017/2018.

Podujatia sa zúčastnili: Súkromná Spojená škola EDUCO, Slanická osada, Námestovo, Gymnázium Martina Hattalu Trstená, Gymnázium Tvrdošín, Spojená škola Tvrdošín, SOŠ lesnícka Tvrdošín, Spojená škola Nižná, Obchodná akadémia Dolný Kubín a SOŠ polytechnická Dolný Kubín, ktorá v spolupráci s dolnokubínskymi spoločnosťami MIBA Sinter Slovakia s.r.o. a METALES s.r.o. ponúka študentom možnosť zaradiť sa do programu duálneho vzdelávania.

Po základných informáciách zo strany zástupcov stredných škôl rodičia mali možnosť s nimi individuálne konzultovať otázky týkajúce sa štúdia, konkrétnych odborov, ako aj umiestnenia sa na trhu práce.

Na záver boli rodičia informovaní aj o výchovno – vzdelávacích výsledkoch žiakov, mali možnosť konzultácií s triednymi učiteľmi a výchovným poradcom.

Ing. Anna Oršuliaková