Február 2014

Zápis do prvého ročníka

Zápis žiakov do 1. ročníka sa uskutočnil dňa 6. februára 2014 v prvej triede. Do triedy vstupovali nesmelí predškoláci a vychádzali z nej zapísaní a veselí budúci prváci. Pani učiteľkám ukázali, ako vedia kresliť, rozprávať o svojej rodine. Poznávali farby a geometrické tvary. Porozprávali rozprávku O červenej čiapočke, vedeli počítať, rozoznávali číslice a zahrali si pexeso na interaktívnej tabuli. Za odmenu ich p. uč. Kubošová pasovala za prvákov a odmenila krásnymi darčekmi od žiakov našej školy. Veríme, že s takou dobrou náladou ich v septembri privítame v novom školskom roku.
Balážová

Elektronické testovanie piatakov a deviatakov

Druhý februárový týždeň sa naša škola zapojila do elektronického testovania žiakov piateho a deviateho ročníka. NÚCEM spustil v tomto školskom roku skúšobné e-testovanie, pričom dôraz sa kládol na jeho zvládnutie najmä po technickej stránke. Piataci boli testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka, deviataci zo slovenského jazyka a z anglického jazyka.
Zuzana Glejteková

Kariérové poradenstvo

Dňa 25. februára 2014 sa na našej škole uskutočnilo psychologické vyšetrenie žiakov 8.ročníka, zamerané na profesijnú orientáciu. Realizovalo ho CPPPaP v Dolnom Kubíne. Vyšetrenie bolo vykonané skupinovo, prostredníctvom testov. Po vyhodnotení testov boli žiaci individuálne informovaní o výsledkoch vyšetrenia v osobnom rozhovore s odborníkom. Naši žiaci získali mnoho užitočných informácií, ktoré im určite v budúcnosti pomôžu pri správnom výbere stredných škôl.
Ing. Anna Oršuliaková

Fašiangový karneval

K fašiangovému obdobiu patria už tradične veselice a karnevaly. Ten na našej škole bol s dátumom 27. február 2014. Deti prezlečené za svojich obľúbených rozprávkových hrdinov, ale aj za postavy z reálneho sveta sa zhromaždili vo vyzdobených priestoroch základnej školy. Niektoré masky boli jednoznačne určené, na niektoré sme si museli počkať do predstavovania. Okrem tancovania sa aj súťažilo a zúčastnení sa naučili nový zábavný tanec. Záver karnevalu patril tombole, v ktorej boli masky odmenené. Za vecné ceny ďakujeme sponzorom:

Helvex- Vyrvová Helena

Stito s r. o.- Štiťák Pavol

Kaderníctvo Mima- Jendrišková Miriama

Po skončení karnevalu nasledovala diskotéka pre starších žiakov.

Mgr. A. Potocká

Finančná gramotnosť v 9. ročníku

Už druhý rok sa popri matematike vyučuje v našej škole rozširujúci predmet Finančná gramotnosť v 9.ročníku. Žiaci sa na hodinách stretávajú s rôznymi témami z oblasti finančníctva - sporenie, poistenie, banky, štipendiá, rozpočet domácnosti, finančný trh... a aby učenie nebola len teória, vo štvrtok 27.februára sme spolu s 9. A a 9. B navštívili pobočku Prvej stavebnej sporiteľne v Dlhej nad Oravou . Obchodná zástupkyňa PSS, pani A. Janotová, nás ochotne uvítala a viedla zaujímavú diskusiu so žiakmi. Dozvedeli sa aktuálne a praktické informácie o tom , aké možnosti sporenia PSS poskytuje, na čo môžeme toto sporenie využiť alebo, prečo je výhodnejšie oproti bežnému sporeniu. Dúfajme, že im táto návšteva a aj celoročný náhľad do sveta finančníctva pomôže stať sa zodpovednejšími ľuďmi voči sebe i voči druhým.
Ľudmila Kamasová

Lyžiarsky výcvik

Tento rok sa žiaci 7. a 8. ročníka zúčastnili lyžiarskeho výcviku, ktorý sa konal v lyžiarskom stredisku SKI UHLISKÁ Nižná. Výcviku sa zúčastnilo 30 žiakov, ktorý boli rozdelený do troch družstiev. Všetci žiaci sa buď naučili lyžovať alebo si svoje schopnosti ešte viac zdokonalili. V posledný deň výcviku sa konala súťaž v slalome.

Chlapci:

1. Maroš Kuboš

2. Adam Vrobel

3. Dalibor Kňazúr

Dievčatá:

1. Bronislava Brtošová

2. Natália Šaradinová

3. Laura Šaradinová

Všetci žiaci za účasť na lyžiarskom výcviku dostali sladkú odmenu.

?

Karnevalová diskotéka

Večer, po skončení karnevalu, keď sa vonku zotmelo a odišli všetci čertíci, princezné a ostatné čarovné bytosti sa na chodbe základnej školy začala diskotéka pre staršie deti. V rytme modernej hudby sa vlnili nielen žiaci, ale pridali sa aj pani učiteľky. Vyhrávalo a tancovalo sa až do neskorého večera a tak sme sa rozlúčili s veselým fašiangovým obdobím. Pozrite si super fotky z diskotéky.
Zuzana Letková