December 2013

Vianočný turnaj

Posledný týždeň pred Vianocami sa na našej škole uskutočnil vianočný turnaj vo futbale – chlapci a vianočný turnaj vo vybíjanej – dievčatá. Podmienkou prihlásenia sa na turnaj bolo vytvorenie vlastného trička s názvom tímu. Žiaci to zobrali veľmi zodpovedne a tričká si vyfarbili nádherne.

Turnaja vo futbale sa zúčastnilo 10 družstiev, ktoré boli rozdelené do 2 skupín.

A skupina:

1. Honda team – 8. roč.

2. Stars – 9.A

3. Gwin – 7.B

4. Guľový blesk - 9.B

5. Puma – 8. roč.

B skupina:

1. Bull – 7.A

2. Fc Krivá – 6 roč.

3. Sharks - 7.B

4. Pinguins – 6. Roč.

5. Monsters – 5. roč.

Na turnaj vo vybíjanej sa prihlásili 4 družstvá.

1. Angels – 9. roč.

2. Bublinkáči – 8. roč.

3. The Monsters – 7. roč.

4. Superstars – 5/6. roč.

Všetky zápasy sa hrali v duchu fair play a všetci zúčastnení boli odmenení medailami.

Elena Vrábľová

Vianočné besiedky

V čase Adventu 19.12.2014 o 15,00 hod. žiaci 1.stupňa pripravili pre našich rodičov malé predstavenie a každoročne aj vianočnú burzu s ich výrobkami, ktorými sme sa snažili spríjemniť predvianočnú atmosféru. Celým programom nás sprevádzala Snehulienka so siedmimi trpaslíkmi (žiaci 4.tr.), ktorí postupne privolali deti z lesa (žiaci 3.tr.)so svojou scénkou o daroch pre Ježiška a piesňou. Postupne prichádzali na scénku mackovia(tanček dievčatá 1.tr.) a zvieratká, ktoré sa tešili na Vianoce (žiaci 1.tr.). Zrazu bolo málo soli do kapustnice pre trpaslíkov a na scénu prišla rozprávka Soľ nad zlato aj s video projekciou. Keď všetko dobre dopadlo nesmel chýbať valčík s princeznami (žiaci 2.tr.). Na záver vystúpili dievčatá s hrou na flaute a všetko sme zakončili spoločnou piesňou a vinšmi. Každý z nás sa snažil svojím vystúpením urobiť radosť mame, ocovi, starkej či starkému, príbuzným a aj takýmto spôsobom prispieť ku spestreniu radosti z Vianoc. Chodbou rozvoniaval vianočný punč, ktorý ešte viac umocňoval vianočnú atmosféru. Za túto milú pozornosť ďakujeme rodičom a priateľom školy.

Vianočná atmosféra pokračovala aj 20.12.2014 v posledný deň pred prázdninami, kde sa do programu zapojili aj žiaci 2. stupňa. Nálada bola výborná ako aj vystúpenia žiakov, ktorý potešili zrak i sluch divákov a navodili tú správnu atmosféru. Po programe a malých posedeniach v triedach nám už nič nebránilo rozísť sa na prázdniny.

Kubošová Zuzana

Keď drevo znie Oravou

Dňa 9. 12. 2013 sa žiaci 8. ročníka zúčastnili výstavy s názvom "Keď drevo znie Oravou", ktorá sa konala v priestoroch Florinovho domu v Dolnom Kubíne. Žiaci mali možnosť dozvedieť sa o rôznych ľudových nástrojoch, o ich význame. Niektoré hudobné nástroje mali aj možnosť vyskúšať si.
Freierová

Mikuláš

Sviatok sv. Mikuláša, ktorý slávime 6. decembra je veľmi obľúbený. Mladší žiaci sa naň pripravili jednoduchým programom, starší zasa dobrou náladou. Tohtoročný Mikuláš bol opäť trochu odlišný. Mikuláša sprevádzali anjeli hudbou. V každej triede žiakov naučili veselú pieseň za sprievodu gitary. Žiaci im na oplátku zarecitovali básničku či zaspievali pesničku. Tí mladší sa veľmi báli, aby neprišiel čert. Naozaj neprišiel, veď čert k dobrým deťom nechodí. Navyše ich Mikuláš odmenil sladkým balíčkom. To bolo radosti! Nakoniec sa s Mikulášom, jeho sprievodom i s balíčkami odfotili.
Ľudmila Balážová