Január 2014

Cirkus Jacko

Dňa 24.1. navštívil našu školu cirkus Jacko z Ukrajiny. Predstavenie sa konalo v telocvični, ktorá poskytla dostatok priestoru na vynikajúce výkony artistov. Žiaci našej školy, ale aj základnej školy z Krivej, ktorí nás pri tejto príležitosti navštívili, si mohli pozrieť tanečnicu s kruhmi, výborné výkony žonglérov či majstrovský výkon fakíra v ženskom prevedení.

Deti sa výborne bavili, k čomu prispelo aj ich zapájanie do samotného programu. Nepochybne si domov odniesli nezabudnuteľné zážitky.

Mgr. Zuzana Glejteková

Konzultácie s rodičmi deviatakov

Dňa 16.01.2014 sa uskutočnilo stretnutie s rodičmi žiakov 9.A a 9.B triedy, týkajúce sa informácií k rozmiestneniu žiakov na stredné školy. Stretnutia sa zúčastnili zástupcovia okolitých stredných škôl, ktorí oboznámili prítomných rodičov s podmienkami prijatia a štúdia na ich škole. Po prvýkrát sa podujatia zúčastnil aj zástupca dolnokubínskej firmy MIBA. Predniesol výrobný program firmy a priblížil rodičom úzku spoluprácu so SOŠ polytechnickou v Dolnom Kubíne.

Rodičia boli informovaní aj o výchovno – vzdelávacích výsledkoch žiakov, mali možnosť konzultácií s triednymi učiteľmi a výchovným poradcom.

Ing. Anna Oršuliaková

Literárne besedy

17. januára 2014 sme privítali v školskej knižnici knihovníčku a koordinátorku služieb a kultúrno-výchovnej činnosti z Oravskej knižnice v Dolnom Kubíne pani Mgr. Miriam Kazimírovú.

Pre deti MŠ a žiakov 1. – 7. ročníka si v spolupráci s vyučujúcimi slovenského jazyka a literatúry pripravila literárne besedy na nasledovné témy:

• deti MŠ – Spoznávame zvieratká

• žiaci 1. a 2. ročníka – Deviatková Marienka (tvorba Márie Ďuríčkovej)

• žiaci 3. a 4. ročníka - Povesti oravskej doliny (povesti z regiónu Oravy)

• žiaci 6. ročníka – Balady

• žiaci 7. ročníka – Dobrodružná literatúra.

Uvedené témy priblížila svojím pútavým rozprávaním a čítaním ukážok z kníh , ktoré máme v našej školskej knižnici i kníh prinesených z Oravskej knižnice. Do besied sa aktívne zapájali aj deti a žiaci prezentovaním vlastných zážitkov a skúseností o literatúre, riešením hádaniek a úloh, ktoré vyplývali z prečítaného textu.

Dúfame, že získané skúsenosti im pomôžu na hodinách literárnej výchovy, v bežných životných situáciách a podporia ich kladný vzťah k čítaniu a ku knihám.

Pani Mgr. Miriam Kazimírovej ďakujeme za návštevu v našej školskej knižnici.

Mgr. M. Forgáčová

Prírodovedná výprava s Lienkou Školienkou

30.1.2014 sa vybrali pani učiteľky a tri žiačky 5. ročníka aj s Lienkou Školienkou za deťmi do materskej školy v Hornej Lehote. Lienka Školienka ich išla poprosiť, aby jej pomohli nájsť jej kamarátov - zvieratká z farmy na Zelenej lúke. Deti sa pustili s chuťou do práce, rozdelili sa do skupiniek, kreslili, lepili, spievali, tancovali, hľadali ukryté zvieratká, prezentovali svoje výtvory, počúvali a hádali zvuky zvieratiek a na záver sa všetkým páčila hra Bomba. Spoločne strávené chvíle veľmi rýchlo ubehli. O pár dní sme pozvali aj rodičov do MŠ, aby si pozreli krátke video, čo všetko deti s Lienkou Školienkou zažili a čo nové sa naučili. Za to, že splnili všetky úlohy a zachránili zvieratká dostali titul „Malý výskumník“. Ako im to svedčilo pri udelení titulu svedčia aj fotografie. Tešíme sa aj na ďalšiu spoluprácu.
Kubošová Zuzana