Jún 2013

Školský výlet žiakov 1. stupňa

Žiaci 1. stupňa našej školy sa tento rok rozhodli pozrieť si okolie Liptovského Mikuláša. Najskôr navštívili Demänovskú jaskyňu. Zdolali tradičný 1 150 m dlhý okruh, prešli 913 schodov s prevýšením 86 m. Videli kvaple rôznej veľkosti, tvaru i farby. Veľmi dobre sa im dýchalo, pretože teplota v jaskyni bola len 7 ˚C a vlhkosť vzduchu 98 %. Dozvedeli sa, že jaskyňou preteká podzemná rieka Demänovka a prezimujú v nej netopiere. Po návšteve jaskyne sa zastavili v meste Liptovský Mikuláš a kúpili drobnosti pre seba i svojich blízkych.

Výlet zakončili výbornou zmrzlinou v Zuberci.

Balážová

MEDZINÁRODNÝ DEŇ DETÍ - 1. stupeň ZŠ

Nepriaznivé počasie na MDD zmarilo naše plány uskutočniť oslavu tohto dňa v teréne, a preto sme zvolili náhradný program v priestoroch základnej školy. Súťažilo sa na chodbách v rôznych disciplínach- triafanie kolkov, skákanie s balónom, nosenie stolnotenisovej loptičky, vedenie lopty florbalovou hokejkou, ale aj skladanie puzzle, či vedomostná súťaž. Každý žiak, ktorý absolvoval všetky súťaže, dostal sladkú odmenu. Nasledovali spoločenské hry v jednotlivých triedach a na záver si žiaci pochutili na tradičnom kotlíkovom guláši.
A.Potocká

TÚRA NA LIPTOV

Žiaci z krúžku POHYBOVÉ HRY so svojimi rodičmi a ďalšími milovníkmi turistiky sa v sobotu 8. júna 2013 vybrali na túru. Cieľom boli Oblazy v Kvačianskej doline. Trasa viedla cez Chlebnice a Malé Borové. Cestu sme si spríjemňovali súťažami, občerstvením a obdivovaním krásnej oravskej a liptovskej prírody.
A. Potocká

Školský výlet do Demänovskej jaskyne

13. 6. žiaci piatej, šiestej a siedmej triedy navštívili Demänovskú jaskyňu slobody. Pri výstupe k jaskyni sa spočiatku zdalo, že množstvo schodov, ktoré majú prekonať, je nad ich sily, no nakoniec to všetci hravo zvládli. Žiakom sa jaskyňa veľmi páčila, obdivovali najmä bohatú sintrovú výplň rozličných farieb i čarokrásne jazierka.
Po hodinovej prehliadke sa už všetci tešili do nákupného centra v Liptovskom Mikuláši.
Veríme, že žiaci si z výletu odniesli množstvo príjemných zážitkov.
Z. Glejteková

DIDAKTICKÉ HRY ŽIAKOV I. STUPŇA

Žiaci prvého stupňa zamerali didaktické hry na dopravnú výchovu a zdravotnú prípravu. Svoje znalosti o dopravných značkách, pravidlách správania sa na ceste si precvičili na interaktívnej tabuli aj v priestore tried. Pred školou zmerali svoje sily v súťaži na kolobežkách. Každý aktívny účastník získal Preukaz cyklistu. V rámci zdravotnej prípravy sa oboznámili so vznikom a významom organizácie Červeného kríža, zopakovali si ošetrovanie jednoduchých poranení, prenos raneného. Športovými aktivitami si zopakovali pravidlá bezpečného správania sa v priestoroch školy a telocvične.
Balážová

Krátka exkurzia u Tomáňov

Na hodinách biológie v 5. ročníku sme sa okrem iných vecí učili aj o rybách a tak sme sa rozhodli, že si nejaké pôjdeme aj na vlastné oči pozrieť. A tak nás Adrián Tomáň pozval k nim domov. Za bránkou ich záhrady sme našli krásne jazierko, kde plávali prekrásne pstruhy. Tak sme si teda zopakovali, čo sme sa o rybách naučili. Všímali sme si ich tvar tela, to, ako plávajú, ako sú sfarbené...Aďo nám aj dovolil, aby sme ich nakŕmili.

Všetkým sa nám tento malý výlet páčil a veľa sme si z neho odniesli.

Freierová