November 2012

Burza stredných škôl

Žiaci 9. ročníka sa v stredu 14. 11. 2012 zúčastnili prehliadky a prezentácie stredných škôl v MsKS v Dolnom Kubíne. Do akcie sa aktívne zapojili stredné školy zo širokého okolia. Naši deviataci mali tak možnosť porovnať viaceré vzdelávacie inštitúcie pod jednou strechou.

Na podujatí boli študijné odbory prezentované tak, aby poskytli mladým ľuďom čo najviac poznatkov o jednotlivých povolaniach. Obdivovali sme ukážky práce kaderníčok, kozmetičiek, barmanov, čašníkov či iných povolaní. Okrem rôznych ukážok nechýbalo aj množstvo propagačných materiálov.

Dúfame, že informácie získané na tomto podujatí pomôžu našim deviatakom pri „správnom kroku do sveta práce“.

Ing. Anna Oršuliaková

Naše ihličnaté stromy a kry a ich ochrana

Dňa 29. 11. 2012 sme si na našej škole zhotovili výstavku o našich ihličnatých stromoch a krov. Pri jej vyhotovení pomáhali žiaci 5. ročníka, ktorí sa o stromoch učia na hodinách biológie a žiaci ekologického krúžku. Výstavka sa využíva i pri výučbe, kde majú žiaci možnosť vidieť rôzne druhy našich ihličnanov.
Freierová

Požehnanie adventného venca

Neodmysliteľným symbolom predvianočného obdobia je adventný veniec, ktorého sviečky sa v týchto dňoch zapaľujú v kostoloch a vo väčšine domácností. V našej škole sa zhotovenie adventných vencov stalo už každoročnou tradíciou. Požehnal nám ich vdp. Štefan Tuka za prítomnosti žiakov a pani učiteliek.

Veniec je od nepamäti symbolom víťazstva a kráľovskej dôstojnosti .Aj adventný veniec vzdáva hold tomu, kto prichádza ako víťaz a kráľ. Želajme si, nech svetlo adventných sviečok zapáli svetlo aj v našich srdciach, aby sme si venovali navzájom viac lásky a porozumenia.

A. Potocká

Komparo

Dňa 8. novembra 2012 prebiehalo testovanie v rámci projektu KOMPARO. Aj naši deviataci si testovali svoje vedomosti a schopnosti v celoslovenskom testovaní z matematiky a zo slovenského jazyka a literatúry, ktoré je prípravou našich žiakov na Testovanie 9-2013. Ide o periodické testovanie žiakov základných škôl a osemročných gymnázií z rôznych predmetov a zo všeobecných študijných predpokladov. Každé testovanie KOMPARO je vyhodnocované na úrovni jednotlivých žiakov, na úrovni tried, na úrovni škôl a na celoslovenskej úrovni.

Deviataci zatiaľ len ochutnali z ich prvej vážnejšej skúšky. Želáme im, aby mali veľa síl pri príprave na Testovanie 9-2013.

Letková