September 2008

Nový školský rok - nová výzdoba

S novým školským rokom sa aj škola odieva do nových šiat - tentoraz jesenných. Pribudli aj ukážky tvorivých prác žiakov, či nástenka na aktuálnu tému.

Beseda o eure

Euro, euro, euro - zo všetkých strán sa na nás hrnú informácie. Ale naozaj rozumieme našej budúcej mene? Žiakom i učiteľom boli vysvetliť túto problematiku pracovníčky Slovenskej sporiteľne na besede v Deň eura - 24. 9. Prítomných oboznámili s procesom výmeny slovenských korún, konverzným kurzom i duálnym zobrazovaním cien.

Za všetky dôležité informácie i ochotu im ďakujeme.

Výstava jesenných plodov

Výstavku jesenných plodov zo záhrad našich žiakov pripravila pani učiteľka Freierová s deťmi z ekologického krúžku.

Výstavka na prvom stupni základnej školy

Ani žiaci na prvom stupni, alebo podľa školskej reformy - žiaci primárneho stupňa vzdelávania, nelenili a využili plody jesene a tvary kameňov na zaujímavé výtvarné kreácie.

Vitamíny na desiatu

S netradičným nápadom na občerstvenie a utuženie zdravia prišla pani učiteľka Vyrvová. Posledný septembrový deň spolu so žiakmi očistili a priniesli na desiatu jabĺčka a hrušky. Ovocie nahradilo sladkosti, ktoré si žiaci zakupovali v bufete, či obchode.

Dúfame, že myšlienka jesenného osvieženia bude mať pokračovanie a dobrú odozvu.