Jún 2009

Na výstave "Ekoposter 2009"

Žiaci ekologického krúžku 4. júna navštívili putovnú výstavu megaplagátov s ekologickou tématikou. Taktiež si pozreli dejiny módy na výstave vo Florinovom dome.

Exkurzia v Zuberci

V Múzeu oravskej dediny v Zuberci si 5. júna piataci a tretiaci pozreli stavby ľudovej architektúry a zahrali sa zaujímavé ľudové hry.

Plavecký výcvik

Druhý júnový týždeň tretiaci a štvrtáci strávili na plavárni v Nižnej.

Na lodi i v konskom sedle

Už aj prváci a druháci majú za sebou koncoročný výlet. Strávili ho v severnej časti našej krásnej Oravy. Najprv sa za krásneho počasia 10. júna previezli loďou po Oravskej priehrade. Videli zblízka chránený vtáčí ostrov a pobudli na Slanickom ostrove umenia.

Ďalšia časť výletu patrila koníkom a telesným aktivitám. Na Ranči u Edyho pozerali na svet z konského sedla a dosýtosti sa vyšantili na lezeckých stenách, rôznych hojdačkách a preliezkach. Pobyt na ranči zakončili osviežujúcim zmrzlinovým pohárom.

Poďakovanie patrí aj rodičom, ktorí boli ochotní dohliadať na bezpečnosť našich najmladších školákov a samozrejme aj šoférovi, ktorý nás bezpečne priviezol domov.

"Móda ako ju (ne)poznáme"

Umelecký krúžok navštevujú prevažne dievčatá a preto sa im veľmi páčila výstava, ktorú navštívili dňa 18. júna 2009. Vo Florinovom dome si pozreli exponáty a prečítali perličky z módy 19. - 20. storočia.

Výlet na Strečno

Tretiaci a štvrtáci 19. júna spoznávali monumentálnu krásu Považia v múzeu pri Budatínskom zámku a na hrade Strečno. Expozície i prevoz na kompe je pre žiakov nezabudnuteľným zážitkom.