Január 2009

Štvrtáci na snehu

"Odvážnemu šťastie praje!"

Takto a ešte rôznými inými spôsobmi sa štvrtáci povzbudzovali počas "jazdy smrti" na vyšmýkanej sánkarskej dráhe. Dňa 12. januára 2009, krátko po prázdninách, žiaci využili niekoľko centimetrov snehu na nevšednú sánkovačku počas telesnej výchovy.

Vymrznutí ale šťastní štvrtáci sa nechceli s kopcom rozlúčiť. Dúfame, že im tohtoročná zima ešte vykúzli úsmev na červenolícich tváričkách.

Sánkovačka v materskej škole

19. januára 2009 bol deň ako obrázok - modrá obloha, slnko a trblietajúci sa sneh. Čo viac sme si mohli priať? Stačilo sa teplo obliecť, zobrať si klzáky a kopec pod Bielou hlinou ožil detským džavotom. Po krátkej rozcvičke sa uskutočnili preteky na klzákoch. Víťazmi boli všetci - za aktivitu, vytrvalosť, disciplínu. Štedrou odmena boli medaily, sladkosti a na zahriatie chutný čaj.

Zápis do prvej triedy

Nástup do školy býva významným krokom pre každé dieťa. Výrazne to ovplyvňuje jeho osobnosť a vzťah ku škole.

Dňa 20. januára 2009 sa konal zápis žiakov do prvého ročníka. Aj našou snahou bolo vytvoriť pre budúcich prváčikov pozitívnu atmosféru, aby si zachovali príjemné spomienky na prvý deň, keď sa zoznamovali s naším školským prostredím. Predškoláci mali možnosť prezentovať svoje schopnosti a zručnosti. Mnohí z nich nás milo prekvapili svojou odvahou, komunikáciou a tvorivosťou. Za svoje predvedené výkony boli všetci odmenení darčekmi od starších školákov no aj pamätným listom.

Pevne veríme, že sa im táto návšteva v škole páčila a už teraz sa spolu s nami tešia na naše stretnutie v septembri.

Úspešne reprezentovala našu školu

Na základe úspešného riešenia školského kola sa Katka Mäsiarová, žiačka 5. triedy, zúčastnila 21. januára 2009 okresného kola Matematickej olympiády. Miestom konania bola ZŠ Petra Škrabáka v Dolnom Kubíne. V konkurencii 24 piatakov sa Katka nestratila. Stala sa úspešnou riešiteľkou spolu s ďalšími štyrmi žiakmi dolnokubínskeho okresu a patrí jej 4. miesto.

Gratulujeme k úspechu.

Olympiáda v anglickom jazyku

Dňa 22.1.2009 žiačky Silvia Janíková z 9. A triedy a Dominika Kasanická zo 7. triedy, reprezentovali našu školu v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií podľa veku. Svoje jazykové zručnosti si prišlo preveriť štrnásť žiakov zo siedmich škôl.

Konkurencia bola silná no dievčatá aj napriek tomu nesklamali našu dôveru. Za ich snahu a strávený čas, ktorý venovali príprave na túto súťaž im ďakujeme a zároveň želáme veľa úspechov v budúcnosti.

Výtvarná výchova v prvej triede

Prváci sa s písmenkami zoznamujú už polroka predovšetkým na hodinách čítania a písania. Niektoré poznajú už výborne, iné im prinášajú ešte starosti a vyžadujú ďalšie precvičovanie. Na hodine výtvarnej výchovy 27. januára písmenká využili trochu netradične. Najskôr si ich vystrihli z rôznych novín a časopisov a potom z nich poskladali obrázky: domčeky, panáčiky, kvietky, autá, slniečka...

Takto zistili, že písmenká sa nemusia len čítať a písať, ale môžeme byť s nimi aj príjemná zábava.

Polročná diskotéka

Mnohým žiakom našej školy, po vyčerpávajúcej práci pred polročným hodnotením, prišlo vhod rozptýlenie vo forme diskotéky. Dňa 28. januára sa žiaci roztancovali na pôde školy, vďaka deviatakom, ktorí diskotéku zorganizovali a pani učiteľkám - Potockej, Brunčákovej a Oršuliakovej, ktoré si našli čas aby dohliadli na plynulý priebeh zábavy.

Vydávanie vysvedčení

"S chuťou do toho, pol je hotovo!" skonštatovali sme pri rozdávaní vysvedčení.

Týmto výstižným porekadlom sme uzatvorili 29. januára polročnú prácu a odišli sme na polročné prázdniny.