September 2007

Najmladší žiaci

V školskom roku 2007/2008 nastúpli do školy i noví žiaci - prváci. Čaká ich dlhá a vzrušujúca cesta, na ktorej sa skamarátia s písmenkami a číslicami.

Pamätný deň holokaustu

V roku 2001 schválil slovenský parlament (Národná rada Slovenskej republiky) ustanovenie 9. septembra ako Pamätného dňa obetí holokaustu a rasového násilia.

Tento deň nebol vybratý náhodne, práve 9. septembra 1941 vstúpilo do platnosti vládne nariadenie 198 O právnom postavení Židov vo vojnovom slovenskom štáte, známe tiež pod názvom Židovský kódex.

7. septembra žiaci deviateho ročníka pod vedením pani učieľky Miháľovej pripravili a odvysielali rozhlasovú reláciu o obetiach holokaustu, ktoré si na záver všetci uctili minútou ticha.

Konferencia "Informatika v škole a v praxi"

V dňoch 10. - 12. septembra 2007 sa na Katolíckej univerzite v Ružomberku konala konferencia s medzinárodnou účasťou zameraná nielen na vyučovanie informatiky, ale aj na aplikáciu a využitie v praxi. Na 3. ročníku konferencie odznelo široké spektrum recenzovaných príspevkov, prezentujúcich rôznorodé možnosti vyučovania informatiky od základných škôl až po univerzitné vzdelávanie.

Na konferencii predniesla príspevok pani učiteľka Pauchlyová pod názvom: "Využitie edukačných aplikácií Live CD distribúcie OS GNU/Linux Edubuntu na ZŠ", ktorý poukazoval na možnosti vyučovania informatickej výchovy na 1. stupni a využívanie niektorých výučbových programov na 2. stupni ZŠ.

Paralelne s touto konferenciou prebiehali konferencie biológov a matematikárov, s ktorými sa konala i spoločná exkurzia do Múzea liptovskej dediny v Pribyline a spoločenský večer.

Účastníci si vďaka výbornej organizácii a úrovni konferencie odniesli mimoriadne poznatky, skúsenosti a zážitky.