December 2007

Mikuláš

"Konečne je opäť čas, kedy chodí medzi deti Mikuláš!" takto žiaci 6. decembra privítali dlho očakávaného hosťa - Mikuláša. Zaspievali mu pekné piesne, koledy a zatancovali. Mikuláš ich za odmenu obdaril sladkými balíčkami. V koši sa našli aj krásne hračky a knihy pre deti materskej školy.

Mikuláš sa rozlúčil s prísľubom, že o rok príde zas.

Nielen žiaci sa vzdelávajú...

Naša škola dostala multimediálnu súpravu pozostávajúcu z datavideoprojektora, PC tabletu a súpravy e-Beam. Celý systém umožňuje vytvorenie interaktívneho digitálneho pracoviska v triede. Prvé skúsenosti mohli učitelia nadobudnúť dňa 12. decembra 2007, kedy si v rámci interného školenia vyskúšli prácu s novými technológiami.

Beseda so sociálnym kurátorom

Dňa 18. decembra 2007 sa uskutočnila beseda žiakov 8. ročníka so sociálnym kurátorom p. Sališom, ktorý oboznámil žiakov s najčastejšími priestupkami a trestnými činmi mladistvých. Na mnohé otázky, kladené sociálnym kurátorom, žiaci rýchlo a vhodne reagovali.

Vianočný program

Zimné obdobie, najmä predvianočný čas plný radostného očakávania, má priam rozprávkové čaro. Obzvlášť deti sa nesmierne tešia na príchod Vianoc. Celý mesiac spoločne pripravujú rôzne ozdôbky, pozdravy, píšu listy Ježiškovi, učia sa básničky a pesničky. Všetko to vyvrcholí v predvianočný týždeň.

Tento rok žiaci s pani učiteľkami naviazali na dobrú tradíciu a opäť pripravili vianočnú besiedku pre rodičov. Nacvičili kultúrny program, vyzdobili sálu, pripravili občerstvenie a burzu vianočných nápadov pre rodičov.

18. decembra nadišiel dlho očakávaný deň. Deti s radosťou odprezentovali svoje nacvičené scénky a tančeky. Boli za to odmenené obrovským potleskom svojich rodičov, starých rodičov a kamarátov.

S príjemnými pocitmi a v slávnostnej nálade sme sa rozchádzali domov.

Výber strednej školy

Dňa 18.12.2007 sa uskutočnilo rodičovské združenie pre žiakov deviateho ročníka. Bolo zamerané na kariérne poradenstvo vzhľadom na to, že deviatakov čaká v tomto roku voľba povolania a s tým súvisiaci výber vhodnej strednej školy.

Zúčastnili sa ho aj zástupcovia niektorých stredných škôl a oboznámili rodičov s možnosťami štúdia na Spojenej škole Turany, Združenej strednej škole Kňažia, Spojenej škole Istebé, Spojenej škole Nižná a Spojenej škole Tvrdošín.

Výchovná poradkyňa oboznámila rodičov s harmonogramom práce na ďalšie obdobie - Monitorom 9, povinnosťami súvisiacimi s vyplňovaním a zasielaním prihlášok na stredné školy, termínami prijímacích skúšok a pod.

Taktiež sa uskutočnilo aj triedne rodičovské združenie, na ktorom sa rodičia informovali o prospechu a správaní žiakov priamo u triednych učiteliek 9. A - Mgr. Z. Glejtekovej a 9. B - A. Vyrvovej.

Touto cestou sa chcem poďakovať rodičom za hojnú účasť a popriať šťastnú ruku pri výbere vhodnej strednej školy pre svoje deti.

Súťaž O najkrajšiu vianočnú výzdobu v triede

Aj našu školu zastihla vianočná nálada. Žiaci prispeli k atmosfére Vianoc skrášľovaním svojich tried. Ich snaženie nebolo márne, pretože prežili predvianočný čas v peknom prostredí a ich úsilie bolo aj ohodnotené. Najviac upútali porotu a získali sladkú odmenu:
  • 3. trieda, 4. trieda a 7. A trieda

Vianočná kapustnica

Neformálne stretnutie rodičov a učiteľov pri vianočnej kapustnici sa uskutočnilo 20. decembra 2007. Bolo osviežujúcim vánkom v nahromadených pracovných i súkromných predvianočných povinnostiach.

Dovidenia v novom roku

Na pôde školy sa posledný krát v tomto roku stretli žiaci a učitelia našej školy 21. decembra 2007. Žiaci si pripravili vianočný program, ktorý potešil zrak i sluch divákov a navodil tú správnu atmosféru pred vianočnými prázdninami.