Január 2008

Kontrola výchovno - vzdelávacieho procesu

Po vianočných prázdninách našu školu poctili svojou návštevou pracovníčky Štátnej školskej inšpekcie. Od 10. do 16. januára 2008 preverovali kvalitu výchovno - vzdelávacieho procesu, jazykové vedomosti žiakov i riadiacu prácu zamestnancov školy. Starosta obce prejavil záujem o túto udalosť a prišiel na príjemný rozhovor s p. inšpektorkami. Prístup zo strany inšpekcie hodnotíme ako profesionálny, objektívny a humánny.

Okresné kolo Olympiády v anglickom jazyku

Dňa 16.1.2008 žiačka 9. A triedy Renáta Gašperová reprezentovala školu v okresnom kole Olympiády v anglickom jazyku. Súťažiaci boli rozdelení do dvoch kategórií podľa veku.

Súťaže sa zúčastnilo 13 žiakov z 8 škôl. Renátka pekne reprezentovala našu školu, za čo jej ďakujeme a prajeme veľa úspechov.

Beseda s pracovníčkou Oravskej knižnice

Dňa 17. januára 2008 sa v priestoroch školskej knižnice uskutočnila beseda s pracovníčkou Oravskej knižnice pani M. Kazimírovou. Beseda bola určená pre žiakov 6. - 9. ročníka, bola spestrením vyučovacích hodín literatúry a hlavne utvrdením prebratého učiva.

Témou besedy v 6. ročníku boli balady. Žiaci 7. A, B si vypočuli zaujímavé rozprávanie zo života spisovateliek, ktoré písali dievčenskú literatúru, napr. K. Jarunková, J. Šrámková. Ôsmaci sa oboznámili s vývinom spisovného slovenského jazyka a deviataci si prehĺbili vedomosti o významných osobnostiach Oravy.

Beseda sa páčila žiakom i učiteľom.

Okresné kolo Matematickej olympiády

V stredu 23. januára žiak 5. triedy H. Zrnčík dôstojne reprezentoval školu v okresnom kole Matematickej olympiády. Podľa výsledkov Heňa delil jeden bod od toho, aby sa stal úspešným riešiteľom.

Karneval

Vo štvrtok 30. januára 2008 sa hlavná chodba školy zmenila na krajinu rozprávkových postáv. Vo vyzdobených priestoroch sa postupne objavovali čarodejnice, princezné, princovia, ale aj reálne postavy.

Pestré masky sa postupne predstavili, zúčastnili sa rôznych súťaží a na záver bola každá maska odmenená vecnou cenou a sladkosťou.

K príjemnej atmosfére prispeli svojou účasťou aj rodičia a niektorí zamestnanci v karnevalových kostýmoch, čo im umožnilo návrat do detských čias.

Karneval v materskej škole

Na druhý deň sa karnevalová nálada zhostila detí a p. učiteliek v materskej škole. Radostnému šanteniu nebolo konca - kraja, a tak pani učiteľky povolili výnimku a poobede pokračovali "pyžamovou party" až kým na unavené detské očká nesadol spánok.

Aká práca, taká pláca

Dlho očakávaný deň je tu! Polročná práca bola vyhodnotená a 31. januára si žiaci odnášali domov svoje vysvedčenie.

Najkrajšou spomienkou býva prvé vysvedčenie a preto sa pani učiteľka rozhodla urobiť prváčikom z tejto mimoriadnej udalosti zážitok na celý život. Za prítomnosti rodičov i starých rodičov premenila triedu na kráľovstvo. Kráľ v slávnostnom hodvábe pasoval svojich panošov za rytierov I. rádu. Deti s tlčúcimi odvážnymi srdcami pokľakli a s hrdo vztýčenou hlavou očakávali dotyk kráľovského meča na pleciach.

Po pasovaní na rytierov sa kráľ rozlúčil a vrátil k vladárskym povinnostiam. Pani učiteľka s radosťou zhodnotila prácu žiakov a odovzdala vysvedčenia do detských rúk.

Kráľ i pani učiteľka Kortmanová v jednej osobe si vyslúžili uznanie zo strany rodičov, ktorí ešte dlho posedeli v družnej debate pri občerstvení a káve so svojimi "rytiermi" a ich "kráľom".