Február 2007

Výstava

Klub dôchodcov v Dlhej nad Oravou pripravil v miestnom kultúrnom stredisku výstavu regionálneho umenia. Cieľom výstavy bola snaha priblížiť širokej verejnosti šikovnosť a zručnosť obyvateľov tejto dediny. Výstavy sa zúčastnili aj žiaci našej školy, a tak mohli obdivovať pestrosť a krásu krojov i výšiviek starých mám.

Zápis do 1. ročníka ZŠ

5. februára sa otvorili brány našej školy pre všetkých nedočkavých predškolákov. V doprovode rodičov sa prišli zapísať do budúceho 1. ročníka. Pani učiteľky pre nich pripravili mnoho pútavých úloh, na ktorých si mali možnosť overiť motorické zručnosti i vedomostné schopnosti detí. Na každého budúceho prváčika čakalo prekvapenie v podobe výrobkov od starších žiakov a sladká tyčinka. Do školy sa zapísalo 20 detí.

Konferencia "Aplimat 2007"

6. - 9. februára 2007 sa na Strojníckej fakulte STU v Bratislave konala medzinárodná vedecká konferencia Aplimat 2007, v rámci ktorej sa uskutočnila aj špecializovaná sekcia Open Source and Non-Commercial Software in Research and Education. V tejto sekcii odznel aj príspevok, reprezentujúci našu školu, v podaní PaedDr. Zuzany Pauchlyovej: "Vyučovanie na ZŠ v LTSP učebni s využitím OSS". Príspevok poukazoval na možnosti využitia OSS pri vyučovaní na základnej škole, so zameraním na SW aplikácie v novej LTSP učebni. Stručne boli predstavené niektoré aplikácie a ich zaradenie do výučby jednotlivých predmetov s dôrazom na predmet informatická výchova v 1. a 2. ročníku ZŠ.

Bližšie informácie o sekcii možno nájsť na stránkach projektu sk.OpenAcademy.eu.

Karneval

V stredu na Valentína sa škola zaplnila škola nevídaným smiechom. Chodby sa zaplnili rozprávkovými postavičkami, Indiánmi, čarodejnicami. Zo všetkých kútov sa rozliehala hudba, ktorá vyzývala deti do tanca. Konal sa každoročný karneval, ktorý sa tento rok tešil veľkému záujmu nielen zo strany detí ale aj rodičov. Kreativite sa medze nekládli a výsledok stál za to. Prekrásne masky očarili i porotu a po ťažkom rozhodovaní nakoniec ocenila tie najkrajšie.

Rodičovská zábava

V sobotu 17. februára sa kultúrnym domom niesli melodické tóny. Výbor ZRPŠ pri ZŠ s MŠ usporiadal namiesto každoročného plesu rodičovskú zábavu. O tom, že sa stretla so značným ohlasom svedčí i počet predaných lístkov. Na tancujúce páry okrem dobrej hudby čakala i spústa cien v bohatej tombole.