Máj 2006

Krajské kolo v stolnom tenise - družstvo dievčat

Potom, čo družstvo dievčat v zložení Anička Chmelárová, Zuzka Čupajová, Aďka Kaučiariková a Lenka Mintálová zvíťazilo v okresnom kole, putovali sme 3. mája 2006 do Čadce na krajské kolo. V ťažkej konkurencii sa dievčatá držali statočne. V základnej skupine podľahli družstvu zo Žiliny a Krásna nad Kysucou a zvíťazili nad družstvom z Liptovského Hrádku. Zo základnej skupiny už do bojov o umiestnenie nepostúpili, ale umiestnili sa okolo 6. miesta. Dievčatám gratulujeme a ďakujeme im za reprezentáciu školy.

Najzdatnejší siedmak - okresné kolo

10. mája 2006 sa v Dolnom Kubíne uskutočnilo okresné kolo v súťaži Najzdatnejší siedmak. Našu školu reprezentovali:
  • žiačky
    • Lenka Capuliaková
    • Erika Gerátová
    • Zuzana Mikušková
  • žiaci
    • Jozef Kukla
    • Lukáš Makúch
    • Dávid Strežo
Chlapci aj dievčatá sa v konkurencii viacerých škôl nestratili a zhodne dosiahli výborné 2. miesto. Medzi jednotlivcami sa zaskvela E. Gerátová a J. Kukla, keď obsadili 3. miesto.

Dosiahnuté body:

• E. Gerátová 124,50
  • Z. Mikušková 112,20
  • L. Capuliaková 106,65
  • J. Kukla 182,90
  • L. Makúch 164,70
  • D. Strežo 142,80

Športový deň (za zber)

Viete, že za 1. miesto v zbere je sľúbená odmena 1 deň voľna? V minulom školskom roku sa triede 6.B podarilo vyhrať až dve 1. miesta v zbere papiera a pomarančovej kôry.

Spomínané 2 dni voľna si žiaci užili plnými dúškami tento školský rok. Oba prežili v športovom duchu. Zahrali si futbal i vybíjanú, opiekli si slaninku a klobásky. Oplatilo sa byť aktívni v zbere!!!

Deň matiek

Bol to prenádherný deň. Deň matiek. Poďakovanie za kultúrny program patrí najmä pánovi starostovi a pani riaditeľke školy.

Exkurzia na Oravskom hrade

Deň 19. V. 2006 sme venovali návšteve Oravského hradu. Triedy 6.A, 6.B a 7.A sa stretli so svojimi triednymi učiteľmi a dopravili sa "oravskou strelou" do Oravského Podzámku. Hradom a jeho históriou nás sprevádzala príjemná hradná pani, ktorá nás zaujala informáciami o tajných chodbách, pikoškami o panovníkoch a o živote dvoranov na hrade. Výstup do najvyššie položených miestností bol náročný, niektorým sa triasli nohy alebo zatočili hlavy. Po namáhavej exkurzii sme sa osviežili podzámockou zmrzlinou a nakúpili sme suveníry pre príbuzných.

Exkurzia do Krajskej hvezdárne a planetária Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom

19. mája 2006 žiaci ôsmeho a deviateho ročníka navštívili hvezdáreň a planetárium Maximiliána Hella v Žiari nad Hronom. Exkurzia pozostávala z:
  • programu v hviezdnej sále planetária s projekčným prístrojom Zeiss Klein Planetarium 2P, ktorý na poľguľovú kupolu s priemerom desať metrov premieta Slnko, Mesiac, hviezdy, planéty a ďalšie objekty viditeľné voľným okom v ľubovoľný deň a hodinu roka, z ktoréhokoľvek miesta našej Zeme, tak ako vyzerajú na reálnej oblohe. Možnosti planetária dopĺňa skupina špecializovaných efektových zariadení a projektorov. Premietanie audiovizuálnych programov je plne automatické. Program s názvom "Nezapadajúce súhvezdia" oboznámil žiakov so súhvezdiami, ktoré sú z našich zemepisných šírok pozorovateľné po celú noc, každý deň v roku a zaujímavými objektami v nich
  • premietania videofilmu "Cestovanie vesmírom", kde žiaci zíslali sumár základných informácií o našej slnečnej sústave a vesmíre ako celku. Charakteristiky jednotlivých planét, realistické animácie ich povrchov a metódy kozmického výskumu poskytli vhodný úvod k podrobnejšiemu poznávaniu nášho vesmírneho domova
  • pozorovania Slnka - počasie dovolilo nahliadnúť žiakom do ďalekohľadu a pozorovať Slnko. Pozorovateľňa ukrýva achromatický refraktor 150/2430 a koronograf 105/2365 konštruované na pozorovanie Slnka. Spolu s terasami planetária, kde sa nachádza Maksutov Cassegrain 203/2200 slúži jednak pri odborných výskumoch, ale aj na popularizáciu oblohy pre širokú verejnosť.
Po ukončení zaujímavého programu v planetáriu si žiaci mali možnosť pozrieť historické centrum mesta Kremnica. Najväčším vzrušením počas cesty domov bola prasknutá duša kolesa na autobuse. A tak sa žiaci unavení a plní zážitkov vrátili domov.