December 2022

Mikuláš v našej škôlke

Mikuláš je dedko starý, vie on robiť veľké čary….. A že to tak aj naozaj je, sa presvedčili naši najmenší, keď v utorok 6. 12. 2022 zavítal do našej materskej školy naozajstný Mikuláš s anjelikom a čertom. I keď bez snehu , mrazu a koča, ale o to s väčšou nádielkou a dobrou náladou. A preto, že k nám chodia samé šikovné a poslušné deti, Mikuláš neprišiel naprázdno, prišiel s košom plným prekvapení. Mikuláš sa detí spýtal či sa vedia modliť a či boli poslušné. A deti nielenže sa pomodlili, ale mu zarecitovali krásne básne a zaspievali piesne, ktoré si s láskou pre neho prichystali. Najväčšiu radosť mali deti, keď ich obdaroval sladkým balíčkom. Na záver sme sa s Mikulášom rozlúčili a sľúbili mu všetci, že budeme poslušní.

,,Hádam nám ten sľub vydrží!“

Anna Kramárová

Vianočné tvorivé dielničky

„ Už od rána mamka pečie,
z kuchyne dnes neutečie.
Medovníkov spraví dosť,
maškrtníkom pre radosť.“

Posledný týždeň pred sviatkami narodenia Ježiška sme si v MŠ spríjemnili vianočnými tvorivými dielničkami. Už od rána rozvoniavala škorica a med. Deti sa s plnou chuťou a nadšením pustili do pečenia medovníkov. Upečené medovníky spoločne s rodičmi vyzdobili. Počas dňa sme si vytvorili pohodovú sviatočnú atmosféru počúvaním a spevom vianočných kolied. To nebolo všetko, rôznymi technikami sme vyrábali vianočné ozdoby, svietniky a zdobili stromček. Naše výtvory sme vystavili v MŠ, ktoré nám spríjemňovali predvianočné obdobie. Niektoré výrobky išli na predaj na vianočnú burzu. Výsledkom našej práce nie sú len krásne výrobky, ale aj chvíle, ktoré sme mohli prežiť spoločne.

Ďakujem rodičom za účasť a prajeme Vám príjemné prežitie Vianočných sviatkov!

Katarína Matláková

Vianočná besiedka

Ako už všetci vieme Vianoce sú sviatkami lásky, radosti a pokoja. Tento rok sú tu Vianoce znova a my sme ich spolu s našimi škôlkarmi oslávili prostredníctvom vianočnej besiedky, na ktorú boli pozvaní ich najbližší . Ako každý rok, tak aj tento rok s adventom vrcholia prípravy na vianočnú besiedku. Keďže Vianoce sú sprevádzané mnohými zvykmi a tradíciami, ani naši škôlkari na vianočnej besiedke nezaháľali a pripravili si pre svojich najbližších vystúpenia, ktoré prezentovali jednotlivé zvyky, tradície či pranostiky. Hrdí rodičia mohli svoje ratolesti vidieť v podaní sv. Tomáša, sv. Barbory, sv. Kataríny, sv. Lucie či sv. Ondreja. Okrem zvykov, sme si pripomenuli aj tradície štedrej večere a čo nesmie chýbať na štedrovečernom stole. Vianočná atmosféra sa niesla v duchu spievania vianočných kolied a tančekov. Sme si istý, že nadšenie škôlkarov sa prenieslo ako nás učiteľov, tak aj na vás rodičov, či starých rodičov. Vianočnú besiedku sme ukončili spoločnou piesňou „ búvaj dieťa krásne “, ku ktorej sa za doprovodu p. Murina pridali aj nadšení rodičia. Ako učitelia chceme vyjadriť vám drahí rodičia veľké ďakujem za šikovnosť, odhodlanosť a učenlivosť vašich dietok. Už teraz sa tešíme a pevne veríme, že sa takto o rok stretneme zas a znova.

„ Oheň v krbe tíško praská, v srdciach vládne pokoj, láska.
Ježiškovi napíšem, nech Vám splní každý sen.
Už sa stromček ligoce, prajeme Vám krásne Vianoce.“

Suľová