September 2020

September v škôlke

Na začiatku roka sa snažíme vytvoriť pre deti prostredie, v ktorom sa budú cítiť spokojne a bezpečne. Navodiť príjemnú a veselú atmosféru. Vytvárať pozitívne vzťahy medzi deťmi a prejavovať radosť z hry. Deti tiež učíme spoznávať mená svojich nových kamarátov, staršie deti aj priezviská a vytvárať si nové sociálne kontakty.

Nové deti spoznávali život v materskej škole, vnímali rôznorodosť hračiek, oboznamovali sa so základnými sebaobslužnými činnosťami, s denným poriadkom a pravidlami. Spoločne sme si rozprávali o rodine, učili sa pomenovať jednotlivých členov rodiny. Staršie deti si upevňovali poznatky o obci a významných budovách. Tematickej vychádzke do obce predchádzalo oboznámenie sa s dopravnými značkami a pravidlami cestnej premávky v úlohe chodcov. Začali sme si rozprávať o pozorovateľných zmenách v jeseni, ktoré nastali v dôsledku zmeny ročného obdobia a tieto zmeny sledovali na pobyte von.

Našu činnosť však prerušili nečakané prázdniny. Dúfajme, že sa všetci zdraví opäť uvidíme v októbri, ktorý venujeme téme „Žijeme zdravo“. Tešíme sa na Vás!

Katarína Orelová