November 2020

Vychádzka do obce

„Keď prechádzaš cez cestu, veľký pozor daj !

Najprv vľavo, potom vpravo dobre pozeraj.“

Jednou z tém v mesiaci november bola Bezpečnosť na ceste. S deťmi sme sa počas celého týždňa rozprávali o dopravných značkách, dopravných prostriedkoch, pravidlách cestnej premávky, ale predovšetkým ako sa bezpečne správať na cestách, či uliciach. Hrali sme sa „na dopravu“ , stavali a vytvárali cesty pre autá z lega, kociek, modelovali, maľovali. Taktiež sme si rozprávali o tom, čo majú robiť pri prechádzaní cez priechod pre chodcov. Spoločne sme si vyrábali dopravný semafor, ako aj samotný priechod pre chodcov. Pri výrobe dopravného semaforu sa deti naučili, čo jednotlivé vyznačené farby na dopravnom semafore znamenajú. S deťmi sme sa v rámci celotýždňovej témy vybrali na vychádzku do obce, kde si pozorne všímali dopravné značky, dopravné prostriedky, dbali na bezpečnosť, ktorá je dôležitá na cestách a upevnili si tak svoje poznatky z danej témy.

Bc. Lucia Lachová