September 2019

Aktivity k Svetovému dňu mlieka

Mliečko všetci radi máme , každý deň si hrnček dáme .

Ak chceš aj ty zdravý byť , musíš veľa mliečka piť .

Mliečko biele , mliečko zdravé ,

Ráno večer pijem stále .

Dňa 27.9 je celosvetový deň mlieka do ktorého sa zapojili aj naši škôlkári . S deťmi sme viedli rozhovor o zvieratkách, ktoré nám dávajú mlieko a tiež o tom, aké výrobky sa dajú z mlieka vyrobiť . Hravou formou ( na obchod ) ich „predávali“ a jednotlivé mliečne výrobky ochutnávali .

Katarína Ťapajnová

Pohybový imitátor zvieratiek zo ZOO

Prvý septembrový štvrtok prišiel medzi deti do MŠ pohybový imitátor p. Prokop. Predstavil sa deťom ako „ Kvído“, ktorý pozval deti na návštevu do ZOO. Potom veľmi zaujímavo, perfektnou koordináciou svalov celého tela, imitoval niekoľko exotických zvieratiek. Bez hudby a pomocou jednoduchých rekvizít dokázal urobiť deťom zaujímavú šou.

Bc. Marta Strapcová

Návšteva obce

„Sovičky“ z veľkej triedy MŠ spoznávali svoju obec. Celý týždeň sa o nej učili, rozprávali sa čo všetko v Dlhej nad Oravou máme. Kde je obecný úrad, kostol, ihrisko, zdravotné stredisko, obchod, pošta, vlaková stanica. Aký znak máme v erbe, kto je náš pán starosta. Keď si už všetko o obci povedali v škôlke, vybrali sa do terénu. Prešli cestami popri domoch, bezpečne cez hlavnú cestu ku obchodu. Poobzerali si kostol a všimli si, že má o jednu vežičku viac ako si mysleli. Na obecnom úrade ich už čakala pani Šimánková a pán Šutta, ktorí im ukázali zasadaciu miestnosť, kde sa stretávajú a rokujú poslanci. Aj si mohli posadať na ich stoličky . Previedli ich obecným úradom, porozprávali čo kde robia a nakoniec ich privítal pán starosta vo svojej kancelárií. Deti sa ho pýtali na všetko čo ich zaujímalo, on im veselo odpovedal, ukázal im putovný pohár, porozprával o náučnom chodníku a deťom aj pani učiteľkám dal informačné letáčiky. Ponúkol deti cukríkom a čokoládkou. Deti poďakovali a pani učiteľka podarovala pánovi starostovi malý darček, ktorý spoločne vyrobili. Na ihrisku sa dosýta vyšantili, aby sa spokojne mohli vrátiť naspäť do škôlky. Cestou si pozreli budovu pošty aj zdravotného strediska. Okrem informácií o obci si upevnili aj poznatky o bezpečnom správaní na ceste. Bezpečne sa vrátili do škôlky, kde už na nich čakal teplý obed.

Mgr. Katarína Orelová