Február 2020

Policajt v škôlke

Ujo policajt do škôlky nechodí každý deň. Ale keď príde, tak je poriadne veselo. Zobral so sebou akordeón, aj kamaráta, ktorý hral na husle a rozospievali a roztancovali škôlkárov, školákov, aj pani učiteľky. Policajt. Naozaj. Nepomýlili sme sa  Ale najprv bol vážny. Rozprával nám o bezpečnosti na ceste, na svahu aj v dopravných prostriedkoch. Pustil nám rozprávky, na ktorých vysvetlil, prečo je dôležité rešpektovať pravidlá a správať sa tak, aby sme neublížili sebe ani druhým. Deti ho počúvali so zatajeným dychom a sľúbili, že budú správať bezpečne. Po besede ich obdaroval sladkou odmenou, pexesom a omaľovánkou.

Katarína Orelová

Karneval

Fašiangy , fašiangy už sú tu zasa ,
opäť sa vyskáče veselá chasa ...

Dňa 21.2 2020 sa v našej materskej škole uskutočnil pre deti dlho očakávaný fašiangový karneval. Deti mali veľkú radosť z karnevalových masiek , na úvod sa nám každá maska predstavila , spoločne sme si zatancovali, zasúťažili. Z tried sa ozývala hudba a hlasný smiech detí. Celé dopoludnie sa nieslo v radostnej atmosfére. Nechýbala ani odmena v podobe ovocia či sladkého koláčika o ktorú sa postarali rodičia. Na záver si každá maska vyžrebovala svoju tombolu .

Katarína Ťapajnová