December 2019

Mikuláš v škôlke

Mikulášku, dobrý strýčku,
Modlím sa ti modlidbičku,
Zlož tú svoju plnú tašku,
daj nám z darov tvojich trošku....

Pekné mikulášske básničky a piesne sa ozývali v našej škôlke počas návštevy Mikuláša. Všetky dobré deti Mikuláš so svojimi pomocníkmi – anjelmi štedro odmenil balíčkom sladkostí. Spoza dverí nakúkal čert, ktorého pani učiteľky medzi dobré deti nepustili. Mikuláš sa s deťmi rozlúčil s prísľubom, že o rok príde zas.

Anna Suľová

Pečenie medovníkov

Každý z nás sa isto teší na príchod Vianoc. A ako by to bolo bez pečenia medovníkov. Dňa 10. decembra sa naša MŠ premenila na vôňu vianočnej atmosféry, kde sme spolu so svojimi rodičmi piekli medovníky. Mamičky nám priniesli urobené cesto a mohli sme sa pustiť do vykrajovania. Deti dali do toho kus seba, keďže vedeli, že ich môžu dať svojím rodičom na besiedke. Deťom sa vykrajovanie veľmi páčilo a medovníky boli veľmi chutné. Tento predvianočný čas sme si všetci spolu užili.

Marta Strapcová

Vianočná besiedka

Vianoce – čas lásky, pokoja a radosti. Čas tajných želaní, očakávania i splnených túžob. Materskú školu s príchodom adventu navštívil vianočný škriatok, ktorý deťom rôznymi zábavnými vianočnými aktivita spríjemňoval čakanie na Vianoce. Čarovné predvianočné obdobie vyvrcholilo vianočnou besiedkou, ktorou deti navodili pravú vianočnú atmosféru. Deti z malej triedy sa zmenili na malých snehuliakov. Chlapci ako anjeliky a dievčatá ako snehové vločky z veľkej triedy spievali a básnili o prípravách na Vianoce. Striedalo sa hovorené slovo s vianočnými pesničkami a tančekmi. Veríme, že sme aspoň trošku prispeli k vianočnej nálade všetkých prítomných hostí.

Mgr. Katarína Orelová

Tvorivé dielne

V predvianočnom čase sme si spolu s rodičmi a deťmi pripravili tvorivé dielne . Deti vykrajovali formička do slaného cesta , to neskôr zdobili trblietkami a tak si vyrobili krásne ozdoby na svoj vianočný stromček . Pri tvorení sme si vytvorili pohodovú sviatočnú atmosféru počúvaním vianočných kolied , no nechýbal ani voňavý punč .Zúčastneným rodičom veľmi pekne ďakujeme , že si našli čas a prišli k nám do materskej školy .

Katarína Ťapajnová