September 2018

Materská škola zvýšila svoju kapacitu

Materská škola začala nový školský rok 2018/2019 v rozšírených priestoroch. Presťahovaním školskej knižnice, ktorá sa nachádzala pri materskej školy, sme vytvorili novú väčšiu triedu pre najmenšie deti.

Doterajšia kapacita materskej školy už nepostačovala. Nedokázali sme vyhovieť všetkým žiadostiam rodičov o prijatie detí vo veku 3 - 6 rokov do materskej školy. Viacerí rodičia tiež mali záujem o zmenu pobytu ich dieťaťa v materskej škole z poldenného na celodenný.

Počas prázdnin sa urobili potrebné stavebné úpravy v triede aj sociálnych zariadeniach. Vybúrali sa priečky, boli položené nové obklady, dlažby, doplnila sa potrebná sanita, rekonštruované priestory sa vymaľovali. Dokúpené bolo aj nevyhnutné zariadenie pre deti: ležadlá, posteľná bielizeň, stoly, stoličky.

V septembri už mohlo do vynovenej materskej školy s 2 triedami s celodennou starostlivosťou nastúpiť 40 detí.

Nové priestory určite skvalitnia priestorové podmienky, spríjemnia pobyt detí v materskej škole a uspokoja potreby rodičov.

Mgr. M. Forgáčová