Apríl 2019

Veľkonočné tvorivé dielne

Deň plný tvorivých aktivít s veľkonočnou tematikou sme v škôlke trávili spoločne s rodičmi. Tí obohatili tvorivé dielne o svoje kreatívne nápady, priniesli materiál a spolu s deťmi sme tvorili. Lepili sme zajačikov, vykrajovali kuriatka, sliepočky, barančekov zo slaného cesta. V malej triede sme vyrábali aj zajačikov zo servítky a vajíčka a „veľkáči“ sa učili z prútia pliesť korbáče. Deti však najviac lákalo klasické maľovanie vajíčok štetcom a farbami. V príjemnej nálade si u nás maminky ešte chvíľku posedeli, pohrali sa s nami. My sme im potom zaspievali, zatancovali a spoločne sa tešili z krásnych hotových veľkonočných výrobkov, ktoré počas veľkonočných sviatkov zdobili chodby škôlky.

Katarína Orelová, Ťapajnová