December 2018

Sv .Mikuláš

Dňa 6.12 2018 prišla do našej materskej školy vzácna a veľmi štedrá návšteva – sv. Mikuláš . Deti ho od rána netrpezlivo očakávali, keď zrazu ,za dverami , začuli zvuk zvončeka . Do triedy vstúpil sv. Mikuláš, spolu so svojimi pomocníkmi , anjelmi a čertom . Deti ho privítali krásnym spevom a tiež mali pripravené básne . Na záver sa ich sv . Mikuláš pýtal, či poslúchajú , či si vedia uložiť hračku , pomodliť sa alebo niečo pekné zarecitovať .... Nechýbal ani balíček plný sladkostí . Deti pekne poďakovali a s Mikulášom sa rozlúčili .

Katarína Ťapajnová

Tvorivé dielne

K predvianočnému obdobiu taktiež patrí pečenie medovníčkov či vôňa ihličia. Ani naša materská škola nezaháľala a priložila ruku k dielu. Dňa 20.12.2018 sme sa zišli s rodičmi na tvorivých dielňach a spoločne zdobili medovníčky, zhotovovali ikebany z ihličia, vystrihovali, lepili a zdobili vianočné ozdoby ....

V malej triede len tak blyšťalo. Prišli k nám maminy aj stará mamina a pomáhali maľovať stromčeky, zdobiť vianočné zvončeky, hviezdičky, gule, aj anjelikov, ktorými potom vyzdobili triedu. Po tvorení sa spoločne pohostili na jabĺčkach a domácich koláčikoch a išli sa poriadne sa vyblázniť do snehu. .... Ďakujem všetkým rodičom, že si našli čas a zúčastnili sa tohto príjemného stretnutia.

Mgr. K.Orelová, K.Ťapajnová

Vianočná besiedka

Po príhovore pre rodičov do triedy pricupkali snehové vločky v sprievode Perinbabky. Zaspievali rodičom ako zobudili medveďa a chceli aby sa šiel sánkovať. Zarecitovali ako padajú a robia z detí snehuliakov, zatancovali k piesni, kde “…ticho sneží v nás” a vraj Vianoce sú tu zas. Porozprávali o Vianociach, ktoré tíško vkĺzli do izbičky, spevom sa vybrali do Betlehema, kde sa narodil Ježiško, aby mu dali svoje srdiečko. Básňou pripomenuli rodičom, že Vianoce sú keď je rodina spolu a sú o láske. Posledným tančekom “rozligotali celý svet”, alebo aspoň svojich rodičov. Tí sa isto ligotali nielen šťastím, ale aj trblietkami z anjelikov, ktorými boli obdarovaní. Po najmenších sa ukázali aj predškoláci, kt. nám priblížili príbeh o narodení Ježiška . Nechýbal ani spev vianočných kolied či tanček snehuliekov a vločiek . Na záver sme rodičom povinšovali “Šťastné a veselé Vianoce”.

Mgr.K. Orelová, K. Ťapajnová