Január 2018

Návšteva v prvom ročníku ZŠ

Veľkým prekvapením pre predškolákov v základnej škole bolo prostredie prvej triedy – lavice , taška plná kníh a písacích potrieb . Po milom privítaní sa žiaci pochválili svojimi vedomosťami a zručnosťami pri písaní a čítaní . Ani predškoláci sa nedali zahanbiť. V triede sa usadili za žiacke stoly . ktoré budú za krátky čas ich pracovným mestom a svojim kamarátom nakreslili obrázok , ktorý si aj sami podpísali . Túto príjemnú atmosféru „ NÁVŠTEVA U PRVÁKOVCOV“ vyvrcholili krásnym spevom detí a p . učiteliek.

Anna Suľová

Preteky na klzákoch

Dňa 24.1.2018 sme sa so všetkými deťmi zúčastnili pretekov na klzákoch . Teplo sme sa obliekli a nemohli sme sa dočkať kedy vyštartujeme. Jednou z úloh , ktorú sme mali splniť , bolo hľadanie pokladu , ktorý objavili za pomoci farebných značiek . Po nájdení pokladu sa začala súťaž na klzákoch . Všetky deti súťažili , kto sa najďalej zvezie . Na každého v cieli čakalo sladké prekvapenie a spomienková medaila . Radosti nebolo konca kraja a po prísľube zajtrajšieho návratu , sme sa všetci unavení ale šťastní vrátili do materskej školy .

Katarína Ťapajnová

Dentálna hygiena

Dňa 26.1. do našej MŠ zavítala pani dentálna hygienička. Spolu s deťmi sme prežili pekné dopoludnie. Oboznámila nás aká strava škodí našim zúbkom, vysvetlila nám dôležitosť mlieka a mliečnych výrobkov, ktoré je potrebné prijímať aspoň 3x za deň. Obsahujú veľa vápnika, ktorý je dôležitý nie len pre naše zuby, ale aj kosti. Ukázali sme si správnu techniku čistenia zúbkov a prečo je také dôležité ich pravidelné čistenie. Takisto nás oboznámila, aká je najvhodnejšia kefka pre predškolákov. Cieľom besiedky bolo priblížiť deťom dôležitosť starostlivosti o chrup, a tým predchádzaniu tvorbe zubného kazu. Prostredníctvom pútavých obrázkov, nás pani dentálna hygienička previedla anatómiou zúbka, s jeho výživou, aj pôsobením nášho kamaráta Fluoridka, ktorý nám pomáha v boji so zubným kazom. V závere našej besiedky sme si pozreli rozprávku o Maškrtnej veveričke a pani dentálna hygienička deťom venovala omaľovanky. Touto formou sa chceme pani dentálnej hygieničke poďakovať za veľmi inšpiratívny a pútavý výklad.

Michaela Michalková