Máj 2017

Deň matiek

Krásny mesiac, ajajaj,
všetkým mamám patrí máj.

Druhá májová nedeľa patrí každý rok našim mamičkám. My sme si tento krásny sviatok pripomenuli v materskej škole už v piatok 12. mája 2017.

Deti sa na všetko dobre pripravili. Vyrobili milé darčeky, vyzdobili triedu a šatne, krásne sa vyobliekali a takto čakali na príchod mamičiek. Nezabudli sme ani na malé občerstvenie.

Mamičky pozdravili pásmom piesní, básní, scénok a tančekov. V závere každé dieťa zablahoželalo svojej mame k sviatku a odovzdalo jej srdiečko z lásky.

Mgr. Marta Suroviaková

S policajtom na ceste

Dňa 17.5.2017 prišiel do našej materskej školy kpt. Mgr. Tibor Šándor z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Dolnom Kubíne. Rozprával deťom o práci policajtov na ceste i v živote. Policajti nechodia za slušnými ľuďmi, ale za neposlušnými. Potom vyzval deti, aby dodržiavali pravidla cestnej premávky (nevyrušovať rodičov vo vozidle počas jazdy, nosiť prilbu na hlave počas jazdy na bicykli, chodiť po ľavej strane vozovky, zvieratká mať na vodítku, nosiť reflexnú vestu a reflexné prvky na oblečení, aby ťa na vozovke vodiči videli atď.). Ďalej deti videli na interaktívnej tabuli tragický príbeh chlapca Nikolasa a jeho kamarátov, ktorí sa chodili hrať na koľajnice. Nakoniec si deti zatancovali a zaspievali za hudobného doprovodu uja Šándora na akordeóne a uja Murina na husliach a tak sa naplnili slová z prezentácie „ Maj rád druhého ako hudbu“.

Bc. Marta Strapcová