Marec 2017

Návšteva školskej knižnice

Marec je považovaný za mesiac kníh, preto sme sa i my vybrali na návštevu školskej knižnice. Niektorí z nás v knižnici ešte nikdy neboli, tak to bol pre mnohých nový zážitok. V knižnici sme videli veľa kníh – veľkých, malých, rozprávkových aj takých o ktorých sme ešte nikdy nepočuli a tiež aj encyklopédie. Pani učiteľka nám vysvetlila ako sa slušné deti v knižnici správajú, porozprávala nám o ujoch a tetách spisovateľoch, ktorí píšu rozprávky a príbehy pre deti a jeden príbeh „ O Danke a Janke“ nám aj prečítala. Potom sme si mohli poprezerať a prelistovať knižky, ktoré sme si sami vybrali. V knižnici sa nám veľmi páčilo, preto sa už teraz tešíme na jej ďalšiu návštevu.

Týždeň hlasného čítania

Svet kníh je veľmi zaujímavý a stretávame sa s nim už od detstva. Aj my v našej materskej škole v mesiaci marci sme jeden týždeň venovali „ Týždňu hlasného čítania.“ Pani učiteľky vypracovali hracie plániky, ktoré obsahovali pokyny pre deti aj rodičov ako majú postupovať pri plnení jednotlivých úloh počas celého týždňa. Rodičia, starí rodičia, alebo starší súrodenci deťom čítali denne 15 – 20 minút z rozprávkovej knižky podľa vlastného výberu a deti plnili každý deň rôzne úlohy, vymaľovali si obrázky z rozprávok, zapisovali si písmenká z ktorých na konci týždňa poskladali slovo a tým vylúštili hádanku, nakreslili ilustráciu z knihy, ktorú im rodičia čítali. Nakoniec vypracované hracie plániky priniesli naspäť do materskej školy, kde sme si ich spoločne vyhodnotili, deti oboznámili svojich kamarátov ako sa im pracovalo, čo si čítali a ako prežili v čitateľskej atmosfére spolu s rodičmi celý „čitateľský“ týždeň. Za snahu a pekné práce boli deti v závere odmenené Certifikátom „ Týždeň hlasného čítania“ a peknými darčekmi.

Divadielko „Slniečko“ z Trenčína

Muzikant z bábkového divadla „Slniečko“ prišiel do materskej škôlky v utorok 28.3.2017 . Na začiatku predstavenia spoza rozprávkového paravánu zaznela veselá hudba a potom slová muzikanta : „Sme tu všetci? Môžeme začať?“ Všetky deti ihneď zareagovali na otázky a jednohlasne odpovedali: „ Áno“. Tak sa začalo divadielko „Veselí huncúti“. Bábky - dievčatko a chlapec spievali poučne veršíky a veselo tancovali spolu s deťmi. Boli to piesne zamerané na upevnenie pravidiel správania sa detí v triede (požičiavanie a upratovanie hračiek), o pestrej výžive (nezabúdaj na pitný režim - bez coly),o význame pohybu na čerstvom vzduchu, ale na správnom bezpečnom mieste.

Bc. Marta Strapcová

„Najlepší recitátor našej škôlky“

Dňa 29. 03. 2017 sa v našej materskej škole konala recitačná súťaž pod názvom „ Najlepší recitátor našej škôlky.“ Deti spolu s rodičmi sa na ňu svedomito pripravili. Každý sa prezentoval peknou básničkou. Najlepší recitátori boli odmenení diplomom a peknými cenami. Deťom sa súťaž v recitovaní veľmi páčila a už sa tešia na jej ďalší ročník.