November 2016

Naša vianočná pohľadnica 2016

List z Oravského kultúrneho strediska v Dolnom Kubíne vyvolal u detí zvedavosť. Jeho obsahom bolo vyhlásenie súťaže „Vianočná pohľadnica 2016“. Deti radosť z prichádzajúcich Vianoc výtvarne znázornili na svojom výkrese už na začiatku mesiaca novembra. Osobitú interpretáciu najkrajších sviatkov roka vyjadrili pomocou kombinovanej koláže a kresby tušom.

Bc. Marta Strapcová

Rozvíjanie predčitateľskej gramotnosti

K zaujímavým aktivitám v našej materskej škole patrilo aj stretnutie s pánom Mrkvičkom, ktorá sa uskutočnila dňa 28.11.2016.V úvode nám porozprával o svojej rodinke a najmä o dcére Alici, ktorá má veľmi rada knihy. Takto nenápadne, ale úžasne pútavo sa prostredníctvom kníh prihovoril aj našim deťom. Nasledovalo čítanie z kníh: Rozprávky po telefóne, Pán Sova, Kde žijú divé zvery, Maľujeme s panáčikom. Deti boli z čítania nadšené, pozorne a sústredene počúvali príbehy a zvedavo očakávali ako skončia. Prostredníctvom kníh a príbehov sa preniesli do sveta rozprávok a fantázie. Atmosféra v triede bola výborná.

Anna Suľová