Jún 2016

Deň detí v MŠ – STRETNUTIE SO SENIORMI

Už sa to veru stáva príjemnou tradíciou, že nás naši seniori pozvú, aby sme s nimi strávili pekné dopoludnie. Tak tomu bolo aj tento rok. Kedy sme sa teda 1. 6. 2016 stretli v agroturistickom areáli HÚŠŤ.

Deti sa tu potešili jazde na koníkoch. Pravidelný cval koní vystriedal potom veselý džavot a športové nadšenie pri hre futbalu na futbalovom ihrisku. Veľkým potešením boli aj sladké balíky, ktoré dostalo každé dieťa od našich seniorov. Aj počasie nám prialo, aj nám bolo všetkým veľmi dobre, tak sme si nakoniec zaspievali a zaželali: „Do skorého videnia!“ A ďakujeme Vám, naši seniori, za príjemné chvíle strávené s Vami

Výlet v Bešeňovej

Koniec školského roka sa blíži a je tu vytúžený čas výletov. Aj my sme sa dňa 10. 06. 2016 vybrali autobusom na výlet do termálneho kúpaliska v Bešeňovej. Cesta bola veselá a plná spevu. Nečudo, že tak rýchlo ubehla. A už sme aj šantili vo vode – veľkej, malej, na šmýkačkách a iných atrakciách. Ani sme sa nenazdali a opäť nás čakala cesta autobusom domov. Niektoré deťúrence s plačom odchádzali, no s prísľubom opätovného návratu plač utíchol. Výlet to bol na jednotku. Ostávajú nám naň príjemné a veselé spomienky.

Bodkované predstavenie

Dňa 27. 06. 2016 sa v MŠ konalo interaktívne predstavenie plné farieb, pohybu, spevu a tanca – BODKOVANÉ PREDSTAVENIE. Keďže bolo vonku príjemné počasie, presunuli sme sa všetci do školskej záhrady. A tam to začalo! Bodkovaní škriatkovia, veselé slniečko, šašo Arthur, bublinová šou, zábavné farebné šatky, padák, perkusie a gitara, Rafaela stonožka, motýle, koníky a iné zvieratká. Deti boli nadšené a už sa tešia na budúce stretnutie, ktoré im bolo sľúbené. Tak teda, do skorého videnia!

Ahoj škôlka, ŠKOLA VOLÁ!

24. 06. 2016 v MŠ nastal deň rozlúčky 12 predškolákov so škôlkou. V odpoludňajších hodinách sa stretli rodičia, učiteľky a deti v priestoroch MŠ a strávili ho v príjemnej atmosfére pri odovzdávaní pamätných listov. Pani riaditeľka a pani učiteľka Strapcová popriali osobne každému z detí veľa úspechov v ZŠ. Z rúk pani riaditeľky každý predškolák dostal OSVEDČENIE O ABSOLVOVANÍ PREDPRIMÁRNEHO VZDELÁVANIA.

Potom nasledoval prípitok, slávnostné krájanie torty a veselá tancovačka. Pri spievaní piesne: „Keď sme šli do škôlky naposledy“ však vystriedal veselú zábavu pocit smútku a spomienok na čas strávený v škôlke. Tak teda, milí budúci školáci, prajeme vám veľa zdravia, šťastia a úspechov v škole!