Marec 2016

Návšteva školskej knižnice

Aj naši malí škôlkari vedia, že mesiac marec patrí knihám. Počas neho sa spolu so svojimi pani učiteľkami zoznamovali so svetom rozprávok, básní a poučných bájok. Hoci sami ešte nevedia čítať, knihy ich lákajú a nabádajú ich objavovať nielen rozprávkový svet, ale aj svet okolo nás. A tak sa aj pre nich otvorili dvere školskej knižnice, v ktorej našli množstvo zaujímavých kníh rôznych žánrov. Upútali ich najmä rozprávkové knižky a príbehy pre najmenších. Na stenách a regáloch mohli vidieť portréty a fotografie spisovateľov známych i menej známych literárnych diel. Z knižnice odchádzali bohatší o poznanie: „Kniha je najlepší priateľ človeka.“

Mgr. Katarína Červeňová

Recitačná súťaž – „O kresbe, čo ožila“

31.3. sa našou škôlkou ozývali veselé rýmy v podobe detských básni. Deti sa s pomocou svojich rodičov naučili báseň, ktorú predniesli s hrdosťou pred ostatnými. Súťažiaci boli smelí, pripravení ukázať, čo vedia. Pre pani učiteľky nebolo jednoduché vybrať víťaza a obsadiť prvé miesta. Napokon však v súťaži najlepšie obstáli Johanka Murinová s básňou „Demikát“ a Tiborko Osadský s básňou „Jar“. Druhé miesto obsadili Tatianka Mihálová s básňou „Tieň“ a Laura Medvecká s básňou „Išla sova“. Zaslúžené tretie miesto dostal Peťko Straka s básňou „Mám pastelky“. Prvé miesto z mladších detí patrí Deniskovi Strapcovi, ktorý sa predstavil s básňou „Hádali“. Všetky deti si však zaslúžia veľkú pochvalu za snahu, s ktorou sa nám dnes predviedli a veríme, že z mnohých rastú talentovaní recitátori.

Mgr. Katarína Červeňová